Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

7 лютого, 2007 - 00:00

Генсек ООН представив план реформи секретаріату організації

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун на неофіційному засіданні Генасамблеї представив свої пропозиції щодо реструктуризації секретаріату організації. «Реструктуризація секретаріату необхідна для того, щоб підняти на новий рівень діяльність ООН у сфері миротворства й роззброєння, зробити роботу більш ефективною», — сказав Пан Гі Мун, пояснюючи свої наміри журналістам. Генсек ООН запропонував розділити департамент операцій з підтримки миру на два департаменти, один з яких займатиметься лише польовими операціями, а департамент з питань роззброєння перетворити на офіс, який безпосередньо підпорядковуватиметься Генсеку. На думку Пан Гі Муна, запропоновані ним структурні зміни дозволять консолідувати всю підтримку діяльності персоналу ООН, включаючи фінансові ресурси, безпосередньо в зоні польових операцій. Генсек нагадав, що масштаби миротворчих операцій розширяються щороку, а кількість персоналу «блакитних касок» на даний момент майже досягнула безпрецедентних 100 тисяч осіб. Що ж до плану створення офісу з роззброєння, який підпорядковуватиметься Генсеку, то, на думку Пан Гі Муна, це додасть нової динаміки процесу роззброєння у великій політиці. Багато дипломатів ООН в кулуарах поки скептично відгукуються про ініціативи свого нового шефа, називаючи їх «недостатньо відпрацьованими». Пропозиції були надіслані до місій держав ще січня, відкритого обговорення цих ініціатив поки що не було.

Меркель закликає мирно вирішувати іранську ядерну проблему

Канцлер ФРН Ангела Меркель закликає світову спільноту вирішувати іранську ядерну проблему мирним шляхом. «Ми не повинні наполягати на військовому виборі, оскільки військового рішення іранської кризи не існує», — заявила Меркель у понеділок увечері, виступаючи в Центрі стратегічних досліджень в Абу- Дабі з доповіддю про європейську зовнішню політику в присутності міністра закордонних справ ОАЕ шейха Абдалли бен Заїда Аль Нахайяна, а також акредитованих в Абу-Дабі послів, кількох сотень політиків, журналістів, економістів і підприємців. Канцлер Німеччини, яка зараз є головою Євросоюзу, зазначила, що ЄС ніколи не підтримає напад на Іран. Меркель закликала світову спільноту зайняти єдину позицію щодо іранського ядерного досьє, засновану на резолюції 1737 Ради Безпеки ООН, і закликала Тегеран до співробітництва. Крім того, канцлер ФРН виступила за відновлення мирного близькосхідного процесу. За її словами, палестино-ізраїльський конфлікт є «ключовою проблемою, яка спричиняє великі страждання народів регіону». «Нам потрібне рішення, яке забезпечить права обох сторін», — наголосила Меркель. Вона також висловилася за збереження територіальної цілісності Іраку й зазначила значення зміцнення державних інститутів цієї країни й, передусім, сил безпеки.

Киргизстан змінив структуру уряду, посиливши економічний блок

Киргизький парламент ухвалив учора нову структуру уряду з посиленим економічним блоком і розширеним складом, сподіваючись на прискорення економічного зростання, яке сповільнилося після тюльпанової революції 2005 року. Крім того, парламент передав у підпорядкування уряду Службу національної безпеки, яка раніше підпорядковувалася безпосередньо президенту, підвищивши її статус, а також статус податкової інспекції та митниці до комітетів. Новий кабінет сформує президент країни Курманбек Бакієв. «Вважаю, структура уряду буде схвалена президентом. На мою думку, вона працюватиме на розвиток і підйом економіки. Протягом тижня буде ухвалено склад уряду. Гадаю, перші призначення відбудуться вже сьогодні», — сказав журналістам новий прем’єр Азім Ісабеков, малопомітний політик, висунення якого на прем’єрську посаду замість «важкоатлета» Фелікса Кулова дозволило зменшити загострення у боротьбі за повноваження між президентом і парламентом після новорічної конституційної реформи. У складі нового уряду з’являться також міністерство економічного розвитку й торгівлі та міністерство промисловості, енергетики та паливних ресурсів.

У сенаті США заблокували резолюцію з критикою рішення Буша щодо Іраку

Прихильники Джорджа Буша з лав представників республіканської партії перемогли в сенаті США — їм вдалося заблокувати розгляд резолюції, в якій висловлюється незгода з рішенням про відправку додаткового контингенту американських військ до Іраку. Пропозиція розпочати формальний розгляд резолюції не набрала необхідної кількості голосів сенаторів. Для розгляду резолюції необхідна була згода не менше 60 членів палати, в той час як «за» висловилися лише 49 сенаторів і 47 голосували проти. На сьогодні демократи, які мають мінімальну більшість у сенаті, обмірковують свої подальші кроки, намагаючись добитися розгляду даної резолюції або внесення її в новій редакції. Раніше голова Білого дому Джордж Буш оголосив про додаткове направлення до Іраку більше 20 тисяч американських військовослужбовців. Переважна більшість із них — п’ять бригад — планується розмістити в Багдаді.

Росія й Грузія готові вибудовувати добросусідські відносини

У Росії з Грузією немає ніяких нерозв’язних протиріч, і є воля до вибудовування з нею добросусідських відносин, заявив учора в Тбілісі посол Росії в Грузії В’ячеслав Коваленко. «Якщо уважно стежити за розвитком російсько-грузинських відносин і за тими заявами, які неодноразово були зроблені в Росії на найрізноманітніших офіційних рівнях, нерозв’язних протиріч у Росії з Грузією немає», — сказав він. Посол пояснив, що «Росія не ставить під сумнів суверенітет і незалежність Грузії, її територіальну цілісність, звісно, при дотриманні законних інтересів всіх народів, які там проживають». «Іншими словами, Росія хотіла б бачити Грузію незалежною, суверенною, нейтральною державою, що підтримує стосунки з усіма країнами і, звісно, добросусідські відносини з Росією», — заявив дипломат. Все, чого прагне Росія, — це розвиток відносин на взаємовигідній і чесній основі», — сказав В. Коваленко.

Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ