Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

5 жовтня, 2006 - 00:00

У Вашингтоні встановлять пам’ятник жертвам Голодомору

У столиці США буде встановлений пам’ятник жертвам Голодомору. Сенат США ухвалив законопроект про надання дозволу уряду України встановити в Вашингтоні (округ Колумбія) пам’ятник жертвам Голодомору. У разі підписання документа президентом США наступним етапом стануть переговори зі Службою національних парків США щодо конкретного місця, де буде споруджений пам’ятник.

Чеському уряду «не довірили»

Парламент Чехії виніс вотум недовіри уряду країни на чолі з прем’єр-міністром Міреком Тополанеком. Серед 195 парламентаріїв, які брали участь у голосуванні, тільки 96 висловилися на користь довіри нинішньому кабінету. При цьому 99 законодавців, в основному представники Соціал- демократичної партії колишнього прем’єр-міністра Іржі Пароубека й комуністи, проголосували за винесення уряду вотуму недовіри. Згідно з конституцією країни, тепер кабінет має подати у відставку. Після цього президент країни Вацлав Клаус призначить нового прем’єр-міністра, й той матиме три спроби сформувати новий кабінет міністрів. Якщо жодна з них не увінчається успіхом, у країні будуть оголошені позачергові вибори. Нагадаємо, що консервативна Громадянська демократична партія, представником і лідером якої є М. Тополанек, виграла вибори в Чехії, отримавши 81 місце в нижній палаті парламенту країни, яка складається з 200 місць. Вона отримала право сформувати уряд, однак це був уряд меншості, оскільки партії не вдалося завоювати абсолютну більшість у парламенті. Соціал-демократи на виборах фінішували другими, отримавши 74 депутатських мандата, 26 місць у парламенті отримали комуністи, 13 отримали правоцентристські Християнські демократи, а 6 дісталося Партії зелених.

Торі бачать у Москві загрозу

Велика Британія недооцінює російську загрозу для британської безпеки. З такою заявою виступив «тіньовий» міністр оборони Великої Британії Ліам Фокс на щорічній конференції Консервативної партії, яка проходить у британському місті Борнмут. «Іран і Росія є найсерйознішою потенційною загрозою нашим інтересам», — заявив Фокс, слова якого цитує Бі-Бі-Сі. За його словами, Росія, нарівні з Північною Кореєю та Китаєм, допомагає Іранові створювати балістичні ракети з радіусом ураження до чотирьох тисяч кілометрів, які «можуть атакувати американські та британські війська в регіоні». Міністр оборони британського «тіньового» кабінету також нагадав, що цього року Росія збільшила свої військові витрати на 25% в порівнянні з минулим роком, проводить випробування нових міжконтинентальних балістичних ракет, а також замовила будівництво нових військових кораблів, оснащених крилатими ракетами.

Жертвами тайфуну у В’єтнамі стали 60 осіб

Учора у В’єтнамі оголосили про 59 жертв тайфуну «Сангшан», який бушує в країні вже четвертий день. Тайфун спричинив сильні дощі й пориви вітру швидкістю до 180 кілометрів на годину. Зруйновані кілька тисяч житлових будинків, значний збиток нанесений сільському господарству. За попередніми офіційними підрахунками, збитки, яких зазнав В’єтнам через тайфун, становлять $625 млн. Раніше «Сангшан» обрушився на територію Філіппін, де загинули, як мінімум, 197 осіб і 22 пропали безвісти.

Газета: 
Рубрика: