Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Про нас

25 жовтня, 2003 - 00:00

Росія будує дамбу в напрямі острова Тузла. Москва заявляє, що ця дамба покликана захистити від моря прибережні селища. Київ стверджує, що це спроба анексувати о. Тузла, навіть якщо будована дамба і не дійде до острова. Місцеві жителі кажуть, що переміщувані штормами природні відкладення так або інакше довершить роботу приєднання о. Тузла до Росії, і готуються до того, щоб виймати наносний грунт за допомогою екскаваторів. Минулого тижня стали зрозумілими масштаби російських амбіцій, коли вона поставила Україні вимогу надати їй всі наявні юридичні документи, що підтверджують її право на острів і прилеглі акваторії. Після підбурливого висловлювання пана Волошина конфлікт вийшов з-під контролю настільки, що президент Леонід Кучма перервав свій візит до Латинської Америки...

«The Guardian», 23 жовтня 2003

Польща не має наміру виступати посередником у вирішенні прикордонного спору між Росією та Україною — випливає із відповідей президента Олександра Квасневського на запитання російської газети «Известия». «Було б наївним намагатися вплинути на стосунки сусідів, які живуть поруч не з учорашнього дня. Ми знаємо наше місце у світі та розуміємо, що отримаємо «по руках», якщо замість політики співробітництва займатимемо позицію адвоката», — сказав Олександр Квасневський.

«Gazeta Wyborcza», 24 жовтня 2003

Адміністрації Буша-молодшого потрібно зробити все, що від неї за лежить, щоб підтримати прореформістські сили України. Ця багата на природні ресурси країна із 55-мільйонним населенням має величезну геополітичну важливість для Сполучених Штатів. Перемога на виборах демократичної опозиції надала б могутній поштовх поширенню економічного зростання і ліберального правління по всій Євразії. Більш того, процвітаюча, демократична Україна зможе виступати як стратегічний бастіон проти російського експансіонізму. Під тиском прозахідного електорату Західної України Київ підтримав очолювану США воєнну кампанію. Україна навіть направила до Іраку майже 2000 миротворців. Існує також і моральний імператив для американсько-українського альянсу. Жодна інша нація так сильно не страждала під гнітом радянського комунізму. На нещодавній конференції в Університеті Макгілла в місті Монреаль, що проводилася під егідою провідного київського дослідницького інституту «Меморіал», було повністю викрито масштаби радянських звірств. Директор цього інституту Роман Круцик розповів, що недавно було знайдено архівні документи, які свідчать, що в роки більшовицького правління (1917 — 1991) було вбито приблизно «50 мільйонів етнічних українців, які проживали на території Радянського Союзу». Вигравши «холодну війну», США здебільшого відвернулися від України. Якщо Вашингтон не стане домагатися стратегічного альянсу з Києвом, він ризикує впустити золоту можливість повернути Україну на її законне місце в європейській спільноті націй.

«The Washington Times», 21 жовтня 2003

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ