У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Росія серед лідерів по хабарам

5 жовтня, 2006 - 00:00

Компанії з Росії, Китаю та Індії активніше за фірми з інших провідних країн-експортерів підкуповують іноземних чиновників за кордоном, запевняє Transparency International (Міжнародна коаліція проти корупції). Такий висновок можна зробити з щорічного Індексу хабарників за 2006 рік, в який увійшли 30 провідних країн-експортерів, що оцінювалися за десятибальною шкалою. України чомусь у цьому індексі не було.

Десять балів означають, що компанії з цієї країни не дають хабарів за кордоном, а нуль балів говорить про високий рівень корупції. Росія, Індія та Китай — країни зі стрімко зростаючими економіками — посідають у цьому рейтингу, відповідно, 28-е, 29-е й 30-е місця. Росія має 5,16 бала, Китай — 4,94 бала, Індія — 4,62 бала.

Найменш корумпованою визнано Швейцарію (7,81 бала), другою йде Швеція (7,62 бала). Велика Британія знаходиться на 6-му місці (7,39 бала), а США — на 9-му місці (7,22 бала).

Індекс був складений за результатами опитувань понад 11 тисяч бізнесменів у 125 країнах. Як зазначає Transparency International, «переможців рейтингу немає», тому що навіть країнам, які очолюють індекс, необхідно зробити серйозні кроки для поліпшення ситуації.

«Той факт, що компанії з країн-членів Організації Економічного Співробітництва й Розвитку (ОЕСР) і надалі пропонують хабарі усьому світу в той час, як їхні уряди лише вдають, що втілюють у життя норми антикорупційних законів, неможливо назвати інакше, як лицемірством», — говорить Девід Нуссбаум, виконавчий директор Transparency International.

Китай є четвертим за обсягами експортером у світі, а на Росію, за даними 2005 року, припадає 2,5% обсягу світового експорту.

Газета: 
Рубрика: