Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

«Російський чинник»

є ключовим для ізраїльських виборів
18 січня, 2001 - 00:00

У своєму першому ролику нинішній прем’єр Ехуд Барак вів мову про свої помилки, а його суперник, лідер опозиції та партії Лікуд Арієль Шарон здивував телеглядачів, звернувшись до них двома мовами. Окрім звернення на івриті, Шарон звернувся російською мовою до вихідців із колишнього СРСР, які становлять майже чверть населення Ізраїлю. Саме їхні голоси в останнє десятиріччя традиційно визначають результат виборів в Ізраїлі, зокрема, чотирьох останніх урядів. За деякими даними, нині симпатії російськомовної громади, на яку Шарон зробив основну ставку, на його боці. На одному з мітингів Шарон уже пообіцяв два урядових портфелі партіям «Ісраель ба-алія» і «Наш дім — Ізраїль», представниками яких у цьому випадку мають найбільші шанси стати Натан Щаранський та Авігдор Ліберман.

Штаб Шарона представив також ролик, у якому мер Єрусалима Єхуд Ольмерт звинувачує Барака в намірі розділити Єрусалим. На виборах 1999 року Ольмерт, член опозиційної партії Лікуд, фактично підтримав передвиборну кампанію Барака, давши згоду на використання запису свого виступу, в якому казав про те, що Барак відстоюватиме ідею єдиного та неподільного Єрусалима.

Барак же переконував, що, «не зважаючи на те, що були помилки, ми їх виправимо». Однак він не вважає помилкою рішення піти на підписання миру з палестинцями. До того ж Барак у своїй спеціальній заяві по національному телебаченню повністю відкинув вимоги Палестини про повернення палестинських біженців та їхніх нащадків на батьківщину і про цілковитий контроль над релігійними об’єктами на Храмовій горі в Єрусалимі. «Мир має бути досягнуто не будь-якою ціною», — сказав Барак, який явно намагається «поправіти» в очах виборців. За повідомленням газети «Маарів», Барак навіть збирається запропонувати визначити кордон між Ізраїлем та Палестинською автономією, не чекаючи укладення мирної угоди. Те, що Барак запропонував російському медіа-магнату емігрувати в Ізраїль, також може зіграти йому на руку.

Загалом, як зазначають ізраїльські коментатори, суперник Шарона, «генерала номер один», — «солдат номер один» —Барак (він був свого часу підлеглим Шарона) поступово скорочує 20- відсотковий розрив у популярності, який здавався величезним. Шимон Перес, головний опонент Барака в правлячій Партії праці, закликав ізраїльтян проголосувати на найближчих виборах за нинішнього прем’єр- міністра. Результати останніх опитувань віддають Баракові не більше як 20—25% голосів. Сам Перес поки що не має наміру виставляти свою кандидатуру, хоча, за даними останніх опитувань, він випереджає за популярністю і Шарона, і Барака.

Денис СКЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments