Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

США наполягають на жорсткості щодо Iраку

28 вересня, 2002 - 00:00

Держсекретар США Колін Павелл, як передає Бі-Бі-Сі, заявив у комітеті з міжнародних справ сенату США, що Вашингтон і Лондон розробили проект нової резолюції щодо Іраку й збираються представити його для схвалення Радою Безпеки ООН. Ця резолюція, за словами Павелла, має бути досить жорсткою, щоб відповідно до неї «ми побачили роззброєння, а не просто інспекції». Держсекретар США також визнав, що Росія та Франція не підтримують позицію США й Великої Британії. Тому, за його словами, в Москву й Париж буде відправлено високопосадового представника держдепартаменту Марка Гроссмана, який постарається врегулювати деякі суперечливі моменти. Держсекретар знову зауважив, що Сполучені Штати готові діяти проти Іраку самі, навіть якщо на те не буде отримано згоди ООН.

Позиція Москви полягає в тому, що необхідність у прийнятті нової резолюції не з’явиться доти, доки в Ірак не повернуться військові інспектори. Париж наголошує, що ООН має зробити все можливе для запобігання війні в Іраку — що вельми критично сприймається у Вашингтоні.

З другого боку, дебати з «іракського питання» ведуться сьогодні й у Вашингтоні, й у Лондоні. Зокрема, «досьє Блера», з яким британський прем’єр-міністр виступив перед парламентом, очікуваного ефекту не дало, й велика група однопартійців Блера — лейбористів вирішила виступити організаторами великого антивоєнного маршу в Лондоні, запланованого на сьогодні. Проте більшість західних аналітиків сходяться на тому, що Вашингтон розпочне масштабну операцію проти Іраку в будь-якому разі. Що ж до особливої думки Москви й Парижа — то, напевно, їм будуть запропоновані якісь поступки.

Інф. «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ