Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Валенса готовий їхати з місією миру

28 вересня, 2002 - 00:00

Колишній президент Польщі Лех Валенса дав згоду очолити групу нобелівських лауреатів, які склали б команду інспекторів із роззброєння Іраку, повідомляє Бі-Бі-Сі. Валенса, який керував рухом «Солідарність», у 1983 році отримав Нобелівську премію миру. Він вважає, що разом з іншими нобелівськими лауреатами може вберегти світ від конфлікту. «Ми повинні зробити все можливе для того, щоб уникнути конфронтації і воєнних розв’язань проблеми, покласти край загрозам миру, що виходять від Іраку і примусити Багдад допустити інспекторів із роззброєння на свою територію, — сказав він. — Що стосується інспекторів, нам знадобляться фахівці, однак я думаю, ми змогли б отримати мандат ООН. Я готовий негайно відправитись туди, щоб запобігти цьому конфлікту».

На думку Валенси, світ не засвоїв уроків кризи у Персидській затоці, що трапилася більш десяти років тому. «Нова загроза і сучасна зброя надзвичайно небезпечні, і світова громадськість не повинна допустити війни, говорить колишній президент Польщі. — А це означає, що необхідно знайти спосіб зупинити це божевілля. Але хто це зробить? Адже відповідних структур не існує, а ООН не було належно реорганізовано. Тому всі, у кого є міркування з цієї проблеми, повинні діяти, включаючи і лауреатів Нобелівської премії миру — вони отримали ці нагороди за конкретні справи і тепер повинні об’єднати свої зусилля, щоб вирішити цю проблему».

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ