Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

«Ми хочемо показати світу, хто за цим усім стоїть»

Малгожата ГОСЕВСЬКА представить у Гаазі доповідь про російські воєнні злочини в Україні
10 березня, 2016 - 19:43
9 БЕРЕЗНЯ 2016 Р. ВАРШАВА. МАЛГОЖАТА ГОСЕВСЬКА РАЗОМ ЗІ СВОЇМИ КОЛЕГАМИ З ПАРТІЇ «ПРАВО І СПРАВЕДЛИВІСТЬ» ПІД ЧАС АКЦІЇ, НА ЯКІЙ ПОЛЯКИ ВИМАГАЛИ ВІД РОСІЙСЬКОГО ПРЕЗИДЕНТА ПУТІНА ЗВІЛЬНИТИ НАДІЮ САВЧЕНКО. ЦЬОГО Ж ДНЯ СЕЙМ УХВАЛИВ РЕЗОЛЮЦІЮ ІЗ ЗАКЛИКОМ ЗВІЛЬНИТИ УКРАЇНСЬКУ ЛЬОТЧИЦЮ / ФОТО З «ФЕЙСБУК»-СТОРІНКИ МАЛГОЖАТИ ГОСЕВСЬКОЇ

Депутат польського Сейму Малгожата Госевська вже не один рік займається східноєвропейською політикою. Як представник партії «Право і справедливість» є заступником керівника Комісії з міжнародних питань, а також заступником голови Парламентської асамблеї польського Сейму і Верховної Ради України. Торік Госевська здобула популярність як співавтор доповіді «Російські воєнні злочини в Східній Україні в 2014 році» на 153 сторінках. В інтерв’ю «Радіо Польща» польський депутат розповіла про подальшу долю цієї доповіді.

— Уже скоро настане той день, коли доповідь буде представлено в Гаазі. Цей документ містить докази російських воєнних злочинів в Україні. Доповідь — це лише частина свідчень, але ми представимо повні свідчення конкретних людей — жертв цих злочинів, у яких є імена і прізвища. Ми також представимо досьє на воєнних злочинців. Сподіваюся, що Гаазький трибунал оголосить їх у розшук і покарає.

Що на даному етапі змінює ваша доповідь?

— Доповідь переслідує кілька цілей. По-перше, ми хотіли вислухати жертв, надати їм можливість дати свідчення і потім представити їх громадськості і суду. Друге — ми хотіли показати злочинців. У нас є докази їхніх злочинів. Ми хочемо, щоб ці люди розуміли, що їм не вдасться уникнути покарання. Ми всі бачимо, оцінюємо і свого часу вони будуть покарані. У воєнних злочинів немає терміну давності. Ми переслідуємо також політичну мету. Завдяки доповіді, зібраним у ній доказам ми хочемо показати світу, європейським політикам, хто за цим усім стоїть. Це Росія. Це не якісь дикі банди, що блукають Донбасом. Серед тих, хто займається тортурами, знущаннями з громадян України, є громадяни Росії, співробітники російських спецслужб. Усе відбувається в рамках нав’язаної російської системи, російських правил. На окупованих територіях випустили з в’язниць злочинців, видали їм зброю, із них зробили «вартових порядку». Це бандитська система.

— Коли ви представите доповідь у Гаазі?

— Найімовірніше, це буде, здається, 5 квітня. Ми зараз погоджуємо останні деталі. Ще повідомлятимемо ЗМІ про це. Доповідь буде оприлюднено також в інших країнах Європи. Сподіваюся, що в найближчій перспективі ми зможемо представити наші матеріали й у Верховній Раді. У нас уже є попереднє запрошення. Сподіваюсь, нам удасться все успішно завершити.

Чи може це колись статися в Держдумі?

— Я глибоко в це вірю. Немає вічних систем. Ми, поляки, у 80-ті не могли навіть і мріяти про те, що радянську систему буде повалено, а це сталося. Може, систему, яка зараз править у Росії, також буде повалено. Адже там живуть пригноблені люди. Людину там можуть убити на вулиці, опозиція сидить у в’язницях, влада знищує демократію. Я вірю в людей і вірю в те, що російське суспільство колись прокинеться. Ми тільки повинні створити для цього умови, створити російськомовні ЗМІ — портали, радіо. Необхідно відкрити людям можливість отримувати правдиву інформацію, відкрити канали доступу до неї.

ДОВІДКА «Дня»

Доповідь «Російські воєнні злочини в Східній Україні в 2014 році» польський депутат Малгожата Госевська опублікувала 18 грудня 2015 року. Документ створено за підтримки волонтерів і стосується дій російських солдатів і проросійських бойовиків на території Східної України. Крім того, в тексті згадується кілька подій, які відбулися в Криму і в Росії, куди вивозили полонених. Складено доповідь на базі понад 60 інтерв’ю, які польські експерти провели з полоненими. Йдеться про такі злочини, як позбавлення волі, фізичні і психічні тортури, пограбування і вбивства. Частина матеріалів приголомшує своєю неймовірною жорстокістю.

Підготував Микола СІРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments