Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

«Ми повинні вибудовувати міцні взаємини»

5 жовтня відбулось відкриття почесного консульства України у місті Комрат автономно-територіального утворення Гагауз Єрі, Республіки Молдова
6 жовтня, 2020 - 17:37
ФОТО З САЙТА GAGAUZINFO.MD

В офіційній церемонії відкриття взяли участь заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, башкан АТУ Гагаузія Ірина Влах, посол України в Молдові Марко Шевченко, державний секретар Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Думітру Соколан, заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло та низка високих посадових осіб з української та молдовської сторін.

Про це повідомляє посольство України в Молдові та гагаузький сайт gagauzinfo.md.

На території України успішно функціонують три почесних консульства Республіки Молдова. А офіс, який відкрився в Комраті, є першою установою такого типу в Молдові, підкреслив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. «Щиро сподіваюся, що відкриття почесного консульства дуже істотно вплине на активізацію міжрегіонального співробітництва та що з Гагаузією будуть не тільки формальні відносини, а й щільна, результативна взаємодія», — сказав Василь Боднар.

Башкан Гагаузії в ході свого виступу заявила, що робота почесного консульства дасть новий імпульс соціально-економічному співробітництву і гуманітарній взаємодії з Україною. За її словами, взаємини з нашою країною для Гагаузії носять добросусідський характер. Ірина Влах висловилася за поглиблення міжрегіонального співробітництва з Одеською областю.

«Ми відкриваємо нові можливості для залучення інвестицій, реалізації спільних проектів в економіці, торгівлі, екології, освіті та культурі. На території України проживають десятки тисяч гагаузів, а в селі Ферапонтіївка Комратському району — етнічні українці. Це говорить про те, що ми є близькими сусідами і повинні вибудовувати міцні взаємини», — зазначила башкан.

Почесним консулом України призначено В’ячеслава Драгнєва — відомого молдовського бізнесмена, директора виноробного підприємства «Basarabia-LWIN Invest».

Започаткування Почесного консульства України в Комраті сприятиме розвитку та поглибленню економічних відносин і міжлюдських зв’язків, презентації української культури і науки, а також розвитку співробітництва між прикордонними регіонами України і Молдови у всіх сферах.

Також громадяни України та українські юридичні особи зможуть отримати допомогу і сприяння у захисті своїх прав та інтересів (зокрема, консульсько-правову допомогу), а також всебічне сприяння у разі позбавлення волі чи перебування у скрутній ситуації (стихійне лихо, нещасний випадок тощо).

Офіс почесного консульства розташований в центрі муніципія Комрат. Він буде обслуговувати Гагаузію, а також Бессарабський, Кантемірскьий, Кагульский і Тараклійський райони.

Варто відзначити, що в Комраті також функціонують почесне консульство Республіки Білорусь і генеральне консульство Турецької Республіки.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: