...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

На Львівщині розпочалися масштабні міжнародні військові навчання

До проведення Rapid Trident-2019 залучена безпрецедентна кількість військовослужбовців — понад 3,5 тисяч осіб із 14 країн світу
17 вересня, 2019 - 09:47
ФОТО АВТОРА

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області 16 вересня відбулась офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ Rapid Trident-2019.

Цього року до проведення навчання залучена безпрецедентна кількість військовослужбовців — понад 3,5 тисяч осіб із 14 країн світу. Зокрема, крім України та США, до навчань залучені військові Канади, Польщі, Болгарії, Грузії, Великобританії, Молдови, Румунії та інших країн.

Україна в цих навчаннях представлена військовослужбовцями однієї з гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ ЗСУ, військовослужбовцями ЛИТПОЛУКРБРИГ, оперативною групою цивільно-військового співробітництва ЗСУ, підрозділами РХБ захисту та оперативного забезпечення, батальйонно-тактичною групою МВС, до якої увійшли військовослужбовці НГУ, Держприкордонслужби, Нацполіції, ДСНС, УДОУ та ВСП ЗСУ. Загалом з українського боку залучено понад три тисячі військових, більшість із яких має досвід участі у бойових діях у зоні АТО/ООС на території Донецької та Луганської областей.

«Навчання рівня бригади є наймасштабнішим в Україні. Це показник спільних можливостей сумісності між арміями України, США, країнами-членами та партнерами НАТО. У цей непростий для нашої країни час ця підтримка є вкрай важливою для всіх українців. Досвід наших іноземних колег є надзвичайно цінним для Збройних сил України. Водночас я маю надію, що й наші партнери з інших країн зможуть перейняти досвід воїнів українського війська, отриманий нами під час захисту своєї Батьківщини на сході України. Адже мета у нас одна — захищати, обороняти і створювати мир», — зазначив полковник Олександр Жакун.

Командно-штабна фаза проводиться за допомогою систем імітаційного моделювання, тобто потужних комп’ютерів та унікального програмного забезпечення, які дозволяють моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника в єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу. Для проведення навчання залучено понад шість сотень одиниць автомобільної техніки та бойових броньованих машин різного класу. А також чотири гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації, які виконуватимуть у межах навчання широкий спектр завдань: від медичної евакуації до висадки десанту. Передбачається виконання вправ бойових стрільб. Крім того, для підвищення реалістичності маневрів у рамках проведення польової фази застосовуватимуться сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.

Крім того, у межах навчання відбуватиметься проведення оцінки НАТО 1-го рівня двох українських підрозділів: роти РХБ-захисту і роти оперативного забезпечення на предмет взаємосумісності й відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу. Відбудеться у ході проведення «Репід Трайдент-2019» і спеціальний вишкіл для фахівців «СІМІС» — цивільно-військового співробітництва. Порівняно нової структури у Збройних силах України, яка активно розвивається і має активне застосування під час бойових дій.

Триватимуть навчання Rapid Trident-2019 протягом двох тижнів.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
Газета: 
Рубрика: