Перейти до основного вмісту

Реакція світових лідерів на Brexit

24 червня, 10:50
ФОТО REUTERS

Велика Британія за підсумками референдуму ухвалила рішення про вихід з Євросоюзу. За Brexit проголосували 52 відсотки виборців, проти - 48 відсотків, явка становила рекордні з початку 1990-х років 72 відсотки.

Після виходу Великої Британії з Євросоюзу лідери решти 27 країн-членів домовилися рішуче зберігати свою єдність.

На цьому наголосив Президент Європейської ради Дональд Туск у своїй екстреній заяві у п’ятницю зранку у зв’язку з рішенням британців вийти із ЄС, повідомляє Укрінформ.

«Упродовж попередніх декількох днів я мав розмови з усіма лідерами ЄС про Brexit, включаючи прем’єр-міністрів, президентів та керівників інституцій ЄС. Сьогодні від імені 27 лідерів я можу сказати, що ми рішуче налаштовані зберігати нашу єдність на рівні 27-ми. Для усіх нас Євросоюз є засадою для нашого спільного майбутнього», - наголосив Президент Європейської ради.

Британський прем’єр Девід Камерон відреагував на результати референдуму словами подяки всім, хто голосував за те, щоб його країна лишилася в ЄС: "Дякую всім, хто голосував за те, щоб зберегти Британію сильнішою, безпечнішою та благополучнішою у Європі та тисячам учасників кампанії @StrongerIn по всій Британії".

Президент Європарламенту Мартін Шульц застерігає інші країни ЄС від рішень, які ухвалили британці про вихід із Співтовариства, повідомляє Укрінформ.

«Ми поважаємо результати. Ми маємо ясність про те, що Об’єднане Королівство йде своїм власний шляхом», - заявив Президент ЄП, наголосиши, що 23 червня стало для Євросоюзу «драматичним і сумним днем».

Лідери країн Євросоюзу емоційно реагують на результати референдуму в Британії про членство в ЄС, за підсумками якого більшість  висловилися за вихід з блоку.

"Біс забирай! Поганий день для Европи", - написав віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель у Twitter.

"Будь ласка, скажіть мені, що я сплю і що все це тільки поганий сон!" - заявив колишній прем'єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб.

З іншого боку, лідер французької партії "Національний фронт" Марін Ле Пен також схвалила рішення британських виборців.

"Перемогла свобода! Як я вже говорю багато років, ми повинні провести такий самий референдум у Франції і в інших країнах ЄС", - написала вона у Twitter.

Член парламенту Нідерландів Герт Вілдерс також висловив радість з приводу підсумків референдума.

"Ура Британії! Тепер наша черга. Настав час нідерландського референдуму!" - заявив політик.

Чинний прем’єр Австралії Малколм Тернбулл заявив, що британське голосування щодо виходу з Європейського Союзу демонструє необхідність існування в країни стабільного уряду.

«Це нагадування про те, що у світовій економіці завжди можуть бути виклики, і саме тому тут, в Австралії, нам потрібно мати сильний і стабільний уряд. Потрібен чіткий економічний план, який гарантуватиме, що наша економіка вистоїть перед лицем цих проблем», – наголосив Тернбулл, натякаючи на економічний план ліберально-національної коаліції.

Голова Партії незалежності Об’єднаного Королівства Найджел Фарадж, який 20 останні років агітував за вихід країни з ЄС, назвав референдум "Днем перемоги" Великої Британії.

"Це день перемоги для чесних, простих людей, які кинули виклик істеблішменту й перемогли", - написав Найджел Фарадж. 

Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв зазначив у своєму Twitter, що «Схоже, що #EU без Британії буде схожий на пацієнта в комі: наче живий, але штучно. зате у Москві потирають липкі рученята».

Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка вважає, що після того, як Велика Британія на референдумі проголосувала за Brexit, Євросоюз повинен швидко змінитися, повідомляє Reuters

"Європейський Союз повинен швидко змінитися не тільки тому, що Велика Британія виходить із блоку, але й тому, що європейському проекту необхідно домогтися більшої підтримки серед своїх громадян", - наголосив Соботка. 

Він також додав, що Європа повинна бути готова діяти, бути гнучкою, менш бюрократичною та більш чутливою до своєї різноманітності, яку представляють 27 країн - членів ЄС.

За його словами, голосування на референдумі не означає кінець Євросоюзу, і Європа повинна домовитися про "швидкий і раціональний" вихід Британії з ЄС.

Brexit є поганою новиною для Польщі, Європи і означатиме подальшу дестабілізацію Великої Британії, заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю телеканалу Republika.

"Це погана новина для Європи, це погана новина, насамперед, для Польщі. По-перше, це означає дестабілізацію у самій Великій Британії в цей момент... Це означає дискусію у самій Великій Британії, як розійтися з Європою. Згідно з процедурами, це може тривати навіть понад 10 років", - підкреслив Ващиковський.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вважає, що результати Brexit мають стати стимулом для продовження реформ у ЄС.

"Результати британського референдуму розчаровують. Зараз ми маємо йти поетапно крок за кроком, щоб знайти стабільне рішення. Ми працюємо над реформуванням ЄС. Ці результати мають стати стимулом для продовження роботи для збільшення процвітання, стабільності та робочих місць", - зазначив він.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав ЄС прийняти Brexit як демократичне рішення та порадив європейцям зосередитися на власних цінностях, йдеться у його заяві.

«Демократичне рішення цього референдуму повинно бути дотримане. Кращий зараз для ЄС шлях просування вперед, відповідно до своїх кращих традицій, це працювати разом з урядом Великої Британії, щоб отримати найбільш прийнятний результат для громадян і Великої Британії, і Європи», - заявив він.

На його думку, європейці повинні зосередитися тепер на власних цінностях: «Тепер усі повинні зосередитися на тому, що об'єднує нашу сім'ю європейських народів: демократія, права людини і верховенство закону», - додав Ягланд.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати