Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Сім меседжів Болтона

Радник президента США: "Санкції будуть залишатися в силі до того часу, поки не будуть певні зміни у поведінці Росії"
24 серпня, 2018 - 19:09
Фото Reuters

Сьогодні Сполучені Штати Америки вчергове продемонстрували підтримку України, яка потерпає від російської агресії.

По-перше, одним з таких сигналів підтримки стала демонстрація на параді поставлених в нашу країну американських протитанкових ракетних комплексів Javelin, а також участь у цьому заході американських військових.

По-друге, важливим сигналом підтримки стала присутність на параді радника президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки Джона Болтона, який провів до цього переговори з вищим українським керівництвом. Торік на військовому параді в День незалежності був присутнім міністр оборони США Джеймс Маттіс.

По-третє, треба звернути увагу на чітку заяву Болтона після зустрічі з президентом України Петром Порошенком, що Сполучені Штати не визнають анексії, і про що, за його словами, президент США Дональд Трамп підтвердив це під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Гельсінкі.

"Я вважаю, що президент Трамп підкреслив солідарність та нашу підтримку незалежної України. Ви говорили про декларацію, яку ми зробили, не визнаючи незаконну анексію Криму. Це все походить від американських традицій невизнання незаконних анексій, починаючи з 1931-1932 року, коли не була визнана анексія Японією Маньчжурії, це декларація 1940-х років, коли не була визнана анексія Прибалтійських республік. Це політичний сигнал з нашої сторони, який має дуже велике значення і нам це було приємно зробити, ще раз підтвердити під час зустрічі президента Трампа та Путіна в Гельсінкі", - цитує Укрінформ Болтона.

В-четверте, цікавою була заява радника президента Трампа про те, що в адміністрації Білого дому серйозно розглядають питання членства України в НАТО.   "Адміністрація Джорджа Буша 2008 року, сказав Болтон, запропонувала, щоб для України та інших країн була прискорена програма з прийняття в члени НАТО. Але з цим європейські колеги, на жаль, не погодилися. Але я думаю, що зараз наша адміністрація активно розглядає це питання, виходячи з інтересів України, кілька кроків було зроблено, але багато залежить від України - яким чином вона виконає умови, і політичні, і військові. Але є прогрес».

В-п’яте, радник президента заявив на прес-конференції для журналістів про причетність Росії до війни проти України. "Сам факт того, що російська сторона бере участь у спілкуванні щодо розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі, - можливо, це непряме визнання Росією, що є проблеми, і вони є частиною цих проблем", - відповів Болтон на запитання журналістів. При цьому радник президента розповів, що деякий час тому у Сирії вбили цілу групу бойовиків, яких було вбито під час нападу на американські сили, і які, як виявилося, всі раніше воювали на Донбасі.

В-шосте, Болтон також заявив що його країна готова співпрацювати з Україною для запобігання можливому втручанню Російської Федерації в українські вибори у 2019 році.

«Це загроза, яка відома низці країн на Заході. Ми чітко пояснили, якою є наша позиція. І тому ми готові працювати з урядом України, щоб запобігти такому втручанню тут», - сказав радник президента США.

В-сьоме, не менш важливим був і економічний аспект у переговорах Болтона з українським керівництвом. Він зокрема заявив, що американським та іншим іноземним енергетичним компаніям може бути привабливим видобуток природного газу в Україні. «Також є ресурси, які виробляться тут в Україні, яка видобуває природній газ в обсягах, наскільки я розумію, достатніх приблизно для задоволення власних побутових потреб України у природному газі. Можливо американські компанії чи інші іноземні енергетичні компанії побачать привабливість у розвідці та видобутку газу тут в Україні”, - наголосив. За його словами, він провів “дуже цікаве обговорення” із Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом з питань енергоресурсів та ролі України в цій сфері. Разом з тим радник президента США зазначив, «уряд України повинен шукати альтернативні енергоресурси, щоб не було залежності від Росії».

У цьому контексті Болтон нагадав на прес-конференції про стурбованість президента Трампа щодо будівництва «Північного потоку-2», яка полягає в тому, чому Європа ще більше, добровільно прив'язує себе до російських енергоресурсів? «Якщо "Північний потік-2" побудують, то Україна потрапить під загрозу, що Росія, навіть якщо зобов'яжеться, не буде постачати достатніх обсягів газу», - застерігає Болтон.

Микола СІРУК, «День»
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments