Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

США виступають проти мілітаризації Арктики

І ведуть спостереження за активністю Росії в цьому регіоні
6 квітня, 2021 - 18:16
ФОТО РЕЙТЕР

Про це  заявив 5 квітня прессекретар Пентагону Джон Кірбі, відповідаючи на питання про нарощування РФ військової присутності в Арктиці, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він зазначив, що Арктика відіграє ключову роль для безпеки США і є потенційною сполучною ланкою між США, Європою і Індо-Тихоокеанським регіоном, у результаті чого вона може бути «вразливою для суперництва, що розширюється». Кірбі додав, що Вашингтон націлений на захист інтересів в Арктиці за допомогою підтримки заснованого на правилах світопорядку і, особливо, через зв’язки США з регіональними союзниками і партнерами.

Нагадаємо, раніше СNN повідомив: супутникові знімки показують, що Росія активно нарощує військову потужність в Арктиці та випробовує там новітню зброю. Телеканал опублікував супутникові знімки, надані компанією Maxar. На них порівнюється місцевість у 2014-2016 роках та в 2020-му.Знімки демонструють «безперервне нарощування російських військових баз і обладнання на арктичному узбережжі країни». Крім цього, передає телеканал, можна побачити підземні сховища, ймовірно, для російського проєкту безпілотного підводного апарату «Посейдон» з практично необмеженим запасом ходу, та інших нових високотехнологічних озброєнь. Також повідомляється, що в районі Крайньої Півночі РФ поблизу узбережжя Аляски базуються бомбардувальники, винищувачі МІГ-31БМ та нові радіолокаційні системи.

На фото: Десантники з 1-го батальйону 501-го піхотно-парашутного полку, бойової групи 4-ї піхотної бригади (ВДВ), 25-ї піхотної дивізії, армії США на Алясці стрибають з парашутами з C-130J Super Hercules під час імітаційного штурму на об’єднаній базі Ельмендорф-Річардсон, Аляска, США.

Газета: 
Рубрика: