Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Європарламент затвердив мандат на переговори про партнерство з Британією

12 лютого, 2020 - 19:03
ФОТО REUTERS

Європейський парламент схвалив мандат Єврокомісії на проведення переговорів із Великою Британією про укладання всеосяжної угоди про майбутні умови партнерства, включаючи зону вільної торгівлі.  Голосування за відповідну резолюцію відбулося учора в Страсбурзі, повідомляє Укрінформ.

«Ми зацікавлені у найтісніших відносинах, наскільки це можливо. Якщо ми досягнемо домовленості, то політики з обох сторін «збережуть обличчя», — заявив у цьому зв’язку голова політичної групи «Зелених» у ЄП Філіп Ламбертс. Водночас він наголосив, що будь-яка угода про вільну торгівлю між сторонами не буде кращою за умови, коли Британія була у складі Євросоюзу.

Крім торгівлі та економіки у переговорному мандаті особлива увага приділена співпраці у сферах безпеки та оборони, а також взаємному захисту прав громадян.

Нагадаємо, Британія вийшли з Євросоюзу 1 лютого 2019 року. Нині це третя країна для ЄС, яка після завершення перехідного періоду не може користуватися перевагами, що надає спільний європейський простір для 27 країн-членів.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ