Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Знову локдаун

У Франції виявили новий мутований штам коронавірусу
2 квітня, 2021 - 11:30
ШКОЛЯРІ В ЗАХИСНИХ МАСКАХ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ВІДВІДУЮТЬ УРОК У СВОЄМУ КЛАСІ В ПРИВАТНІЙ ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ JEANNE D’ARC У СЕН-МОР-ДЕ-ФОСС, НЕПОДАЛІК ПАРИЖА 30 БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ / ФОТО РЕЙТЕР

У середу президент Франції Еммануель Макрон оголосив про посилення обмежень для протидії пандемії коронавірусу на всій території країни. Про це він сказав у спеціальному телезверненні, повідомляє «Європейська правда» із посиланням на ВВС. Макрон охарактеризував ситуацію в країні як «делікатну» і сказав, що квітень стане вирішальним. «Ми втратимо контроль, якщо не рухатимемося зараз», — сказав він.

По всій країні з 5 квітня на три тижні зачиняються школи. Планується проведення одного тижня загальнонаціонального віддаленого шкільного навчання, за яким будуть два тижні весняних канікул. Макрон сказав, що, хоча школи закриватимуться з наступного тижня, класи залишатимуться відкритими для дітей працівників ключових сфер.

Заходи, запроваджені в 19 регіонах на початку цього місяця, — включаючи закриття несуттєвих підприємств, фізичні вправи в межах 10 км від будинку особи, і заборону на поїздки в інші частини країни без поважних причин — будуть розширені на загальнодержавному рівні. «Кожен повинен обмежити свої контакти з іншими людьми», — сказав президент Франції, додавши, що людям дадуть великодні вихідні, щоб потрапити туди, де вони хочуть провести карантин.

Комендантська година з 19.00 залишатиметься чинною, і людей знову просять працювати вдома.

У четвер очікувалося, що парламент обговорить і проголосує за заходи, оголошені Макроном.

Днями в країні в історичному регіоні Ельзас виявили новий мутований штам коронавірусу. Про це з посиланням на дані Регіонального агентства здоров’я регіону Гранд-Ест (історичний Ельзас та Лотарингія на північному сході Франції) повідомляє місцеве видання DNA, передає Укрінформ. Регіональне агентство отримало від лікарень Страсбурзького університету дані про поширення особливого варіанту вірусу, якого раніше не виявляли. У департаментах регіону цей вірус виявлено на рівні 8,8% у Верхньому Рейні та 4,4% у Нижньому Рейні серед проведених ПЛР-тестувань. Окрім цього, в Ельзасі відзначається значне зростання циркуляції англійського варіанту коронавірусу — 81,1% серед виявлених випадків минулого тижня. Південноафриканський та бразильський штами становлять 5,6% інфікувань.

Агентство громадського здоров’я Франції класифікувало новий штам як такий, що варто відстежувати.

Газета: 
Рубрика: