Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Дні «Дня» у Дніпрі

Чекаємо на вас 21 лютого в Музеї українського живопису на відкритті ювілейної фотовиставки газети! Стежите за афішею
18 лютого, 2019 - 18:33

Дніпро, одне з найбільших міст України, цьогоріч стане «стартовим майданчиком» для традиційного всеукраїнського туру фотовиставки газети «День». Нагадаємо, цього разу провідною темою ювілейного ХХ Міжнародного фотоконкурсу редакція обрала «Фото першої шпальти». Тому на виставці буде представлено близько 200 найкращих знімків з яскравими публіцистичними акцентами, які зафіксували найважливіші події минулого року, увібрали в себе різні настрої та надії українців.

Традиція проведення  Днів газети «День» і фотовиставок у Дніпрі налічує майже півтора десятиліття. Міська влада, нинішній мер Дніпра Борис Філатов усебічно сприяють організації фотовиставки. Окрім того, шкільні та міські бібліотеки мільйонного мегаполісу поповнюються книжковими новинками «Дня». Не став винятком і 2019 рік. Уже незабаром на полицях бібліотек, разом з іншими виданнями газети, з’явиться і 200 примірників книги «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського». Окрім того, редакція готує для міста особливий дарунок — свіжий випуск глянсового додатку до газети — «Маршрут №1», присвячений Дніпру. Цей спецвипуск можна буде знайти в торговельних точках міста вже з 22 лютого. Журнал також можна замовити і на сайті газети «День».

Відкриття фотовиставки газети «День» відбудеться 21 лютого о 16.00 в Музеї українського живопису, де вже третій рік поспіль відбуваються «Дні газети «Дня». Участь в урочистому відкритті фотовиставки, а також презентації глянцевого спецвипуску «Маршрут №1. Дніпро» візьмуть головний редактор Лариса Івшина та міський голова Дніпра Борис Філатов.

Потім, о 17.00, в Музеї українського живопису відбудеться зустріч Лариси Івшиної з викладачами вишів та шкіл, студентами та школярами, інтелігенцією та громадськими діячами міста. Головний редактор «Дня» презентує дніпровським читачам книгу «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського».  Її вихід у світ став помітною подією в культурному житті країни наприкінці минулого року. Книжка про П.Скоропадського — черговий етап в реалізації відомого видавничого проекту «Бібліотека газети «День». У межах цього проекту редакція «Дня» вже два десятиліття випускає окремими книжками найрезонансніші публікації, присвячені «білим плямам» в історії України. Ця подвижницька робота допомагає молодому поколінню нашої країни дізнатися правду про закриті сторінки вітчизняної історії. Не менш важливо, аби такі видання потрапили прямо до рук школярів та студентів — і тут місцева влада може зробити багато. Діяльність мерії Дніпра в цьому напрямі — гідний приклад для інших.

 «Як відомо, газету «День» і команду мерії Дніпра зв’язує багаторічна дружба. Щорічні фотовиставки «Дня» неодноразово проводили в нашому місті, викликаючи незмінний інтерес містян. Ці виставки дуже популярні серед жителів та гостей міста, на них завжди багато відвідувачів», — сказав керівник Художньої ради при міському голові Григорій ГЕЛЬФЕР.

Учасники прес-конференції, яка відбулася в мерії Дніпра, нагадали, що у фотоконкурсах газети «День» беруть участь як майстри-професіонали, так і початківці, фотографи-аматори. Кожна світлина з виставки — це окрема історія. На цих фото — літопис нашого часу, те, чим дихає і живе Україна. Фотовиставку газети «День» незмінно відвідують тисячі мешканців Дніпра, а також гості міста — люди, які небайдужі до прекрасного, а також до долі самої України.

Дніпряни зможуть познайомитися з фотовиставкою «Дня» цьогоріч з 21 лютого до 14 березня. Третій рік поспіль її прийматиме найкращий арт-майданчик Дніпра, де завжди відбуваються найрезонансніші культурні події — Музей українського живопису (Троїцька площа, 5а). Музей працює з 10.00 до 18.00. Вхід на виставку вільний.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: