Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

«Фотографія, затребувана часом»

Уперше за 16 років існування фотовиставки «Дня» ми вдалися до формату аукціону, виставивши на нього світлину «Позивний — «Сокіл», яка здобула Приз Призів
12 листопада, 2014 - 11:52
«Фотографія, затребувана часом»
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

11 листопада Тетяна Юркова, директор ТОВ «Аквавіта», відома своєю благодійною діяльністю завітала до редакції «Дня», щоб передати кошти за фотографію «Позивний — «Сокіл» («Артур Степаненко»). Нагадаємо, цей кадр фотографа Сергія Харченка свого часу виходив на першій шпальті газети, а на цьогорічній фотовиставці отримав Приз Призів. На знімку зображений усміхнений український військовослужбовець із татуюванням на руці, на якому зображено Герб України і напис «Воля або смерть». З благодійною метою редакція організувала розпродаж фотороботи. Пані Тетяна запропонувала найбільшу суму — аж 15 тисяч гривень! Більшу частину цих коштів отримає безпосередньо Артур Степаненко, а решту газета передасть Старобільській громадській організації «Воля» на потреби українських військових.

«День» уже розповідав дивовижну історію Артура Степаненка (див. матеріал Марії Прокопенко «Позивний — «Сокіл» у №194 від 17 жовтня). Представлений на фотовиставці знімок був зроблений 10 червня на блокпосту неподалік від Слов’янська, коли Артур Степаненко служив добровольцем у Нацгвардії. Після звільнення Слов’янська на два місяці «Сокіл» повернувся додому, а потім його мобілізували — цього разу вже у Збройні сили. Сьогодні Артур Степаненко захищає незалежність України на сході — на посаді командира танку воює у складі 3-го окремого танкового батальйону «Звіробій». Коли він дізнався про благодійну акцію «Дня», то був дуже схвильованим — сьогодні для наших військових дуже важливо отримувати не лише словесну й моральну, а й конкретну матеріальну підтримку.

«Нинішні часи показали, як багато в наших людях добра й що ми готові підтримувати одне одного, — сказала головний редактор «Дня» Лариса Івшина. —  З огляду на ситуацію в країні, цьогорічна Фотовиставка проходила в зовсім нових умовах й для нас було надзвичайно важливо побачити друзів, готових надати справді дієву підтримку нашій роботі. Фотографія «Позивний — «Сокіл» була дійсно затребувана часом — людям хотілося серед багатьох облич вихопити те, яке б стало символом мужності, надії й нового покоління, яке долає сьогодні одне з найважчих випробувань в нашій історії».

Придбану роботу Тетяна Юркова вирішила передати в рідну школу Артура Степаненка. «Мені ніколи не було шкода віддати гроші на хорошу справу, особливо, коли ініціативу підтримує надійний партнер, — розповідає благодійниця. — Кожний, хто перебуває сьогодні на фронті — це герой. Ці люди повинні отримувати від нас особливу увагу й всю можливу допомогу. «Слово, моя ти єдиная зброє», — говорила Леся Українка, але сьогодні ми не навчились застосовувати цю зброю у нашій боротьбі достатньою мірою. Газета «День» — саме те видання, з якого варто брати приклад, але, щоб достукатися до всіх українців й передати їм імпульс боротьби за незалежність — України і кожної людини, — потрібен наклад хоча б у два мільйони примірників! Сьогодні боротьба — це єдиний наш шлях. Щоб перемогти, кожен з нас повинен намагатися стати кращим, чеснішим, грамотнішим. Крім того, ми, українці маємо нарешті навчитися поважати себе».

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: