Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Фотографія, затребувана часом»

Уперше за 16 років існування фотовиставки «Дня» ми вдалися до формату аукціону, виставивши на нього світлину «Позивний — «Сокіл», яка здобула Приз Призів
12 листопада, 2014 - 11:52
«Фотографія, затребувана часом»
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

11 листопада Тетяна Юркова, директор ТОВ «Аквавіта», відома своєю благодійною діяльністю завітала до редакції «Дня», щоб передати кошти за фотографію «Позивний — «Сокіл» («Артур Степаненко»). Нагадаємо, цей кадр фотографа Сергія Харченка свого часу виходив на першій шпальті газети, а на цьогорічній фотовиставці отримав Приз Призів. На знімку зображений усміхнений український військовослужбовець із татуюванням на руці, на якому зображено Герб України і напис «Воля або смерть». З благодійною метою редакція організувала розпродаж фотороботи. Пані Тетяна запропонувала найбільшу суму — аж 15 тисяч гривень! Більшу частину цих коштів отримає безпосередньо Артур Степаненко, а решту газета передасть Старобільській громадській організації «Воля» на потреби українських військових.

«День» уже розповідав дивовижну історію Артура Степаненка (див. матеріал Марії Прокопенко «Позивний — «Сокіл» у №194 від 17 жовтня). Представлений на фотовиставці знімок був зроблений 10 червня на блокпосту неподалік від Слов’янська, коли Артур Степаненко служив добровольцем у Нацгвардії. Після звільнення Слов’янська на два місяці «Сокіл» повернувся додому, а потім його мобілізували — цього разу вже у Збройні сили. Сьогодні Артур Степаненко захищає незалежність України на сході — на посаді командира танку воює у складі 3-го окремого танкового батальйону «Звіробій». Коли він дізнався про благодійну акцію «Дня», то був дуже схвильованим — сьогодні для наших військових дуже важливо отримувати не лише словесну й моральну, а й конкретну матеріальну підтримку.

«Нинішні часи показали, як багато в наших людях добра й що ми готові підтримувати одне одного, — сказала головний редактор «Дня» Лариса Івшина. —  З огляду на ситуацію в країні, цьогорічна Фотовиставка проходила в зовсім нових умовах й для нас було надзвичайно важливо побачити друзів, готових надати справді дієву підтримку нашій роботі. Фотографія «Позивний — «Сокіл» була дійсно затребувана часом — людям хотілося серед багатьох облич вихопити те, яке б стало символом мужності, надії й нового покоління, яке долає сьогодні одне з найважчих випробувань в нашій історії».

Придбану роботу Тетяна Юркова вирішила передати в рідну школу Артура Степаненка. «Мені ніколи не було шкода віддати гроші на хорошу справу, особливо, коли ініціативу підтримує надійний партнер, — розповідає благодійниця. — Кожний, хто перебуває сьогодні на фронті — це герой. Ці люди повинні отримувати від нас особливу увагу й всю можливу допомогу. «Слово, моя ти єдиная зброє», — говорила Леся Українка, але сьогодні ми не навчились застосовувати цю зброю у нашій боротьбі достатньою мірою. Газета «День» — саме те видання, з якого варто брати приклад, але, щоб достукатися до всіх українців й передати їм імпульс боротьби за незалежність — України і кожної людини, — потрібен наклад хоча б у два мільйони примірників! Сьогодні боротьба — це єдиний наш шлях. Щоб перемогти, кожен з нас повинен намагатися стати кращим, чеснішим, грамотнішим. Крім того, ми, українці маємо нарешті навчитися поважати себе».

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ