Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

«Нам потрібне інтелектуальне перезавантаження»

День «Дня» в Луцьку зібрав широке коло однодумців для змістовної розмови
31 січня, 2013 - 11:58
«ПОДАРУЙ «БІБЛІОТЕКУ «Дня» РІДНІЙ ШКОЛІ» — ДОБРА ТРАДИЦІЯ, ЯКУ ПІДТРИМУЮТЬ НАШІ ОДНОДУМЦІ. ЦЬОГО РАЗУ ТАКИМИ МЕЦЕНАТАМИ НА ВОЛИНІ СТАЛИ... УЧНІ 9-А КЛАСУ ГІМНАЗІЇ №4 ІМЕНІ МОДЕСТА ЛЕВИЦЬКОГО, ЯКІ ПОДАРУВАЛИ СВОЄМУ ЗАКЛАДУ СЕРІЮ КНИЖОК «БРОНЕБІЙНА ПУБЛІЦИСТИКА» / ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

Фотовиставка «Дня» в Луцьку вже має своїх постійних шанувальників, які роками (а нинішня виставка тут уже сьома!) з нетерпінням чекають її відкриття. Тому приємно було бачити в людському натовпі, що заповнив два поверхи бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, знайомі обличчя професорів, доцентів, краєзнавців, журналістів, бізнесменів, чиновників і просто зацікавлених фотомистецтвом. Та не менше охочих поспілкуватися з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною не лише через її волинське походження, а й задля цікавої дискусії в колі однодумців. Виразний штрих: ще до початку фотовиставки головного редактора «Дня» запросили прочитати майстер-клас для волинських журналістів.

Склалася своєрідна традиція, що «День» розпочинає свою подорож із фотовиставкою Україною саме з Луцька, центру регіону, який має цікаве географічне розташування, будучи на півдорозі між двома столицями — Києвом та Варшавою. Ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки професор Ігор Коцан відзначив внесок газети у зміну не тільки назви (донедавна це був Волинський університет), а й статусу і концепції розвитку. Для газети цей виш, як зазначає Лариса Івшина, є давнім і добрим партнером не лише фотовиставок, а й багатьох інших добрих справ. Вона подякувала голові Наглядової ради університету народному депутату Ігорю Палиці, чий благодійний фонд «Нова Волинь» уже не вперше підтримує видання. Торік за кошти фонду було придбано книжку «Сила м’якого знака» для шкіл та коледжів Луцька, в цьому — для навчальних закладів оформлено передплату на газету «День» і придбано серію книжок «Бронебійна публіцистика». Будучи істориком за фахом Ігор Палиця, як вважає головний редактор «Дня», розуміє, що така невелика серія книжок, як «Бронебійна публіцистика», може зробити значну підготовку до великого інтелектуального переродження.

Про цікаву розмову, що відбулася під час дня «Дня» в Луцьку, детальніше читайте у п’ятничному номері газети. А зараз — одне із вражень, яке значною мірою відображає настрої волинської інтелігенції.

Наталя ПАХАЙЧУК, журналіст:

— «Нам потрібне інтелектуальне перезавантаження», — як на мене, ключова фраза Лариси Івшиної, яка прозвучала сьогодні. «День» намагається стати каталізатором цього перезавантаження, і я думаю, що все у нас вийде. Світлини, представлені сьогодні, — справді унікальні. Вони не просто високоідейні, а ще й доступні. Після виставки для нашої сімейної бібліотеки ми з чоловіком придбали книжку «Війна і мир», хоча, як завжди, хотілося все. Видавничий проект «Дня» — це саме те, що потрібне сучасній українській політичній еліті. Якби наша влада була українською, то забезпечила б депутатський корпус Верховної Ради серією «Бронебійна публіцистика», а не «відкатним» виданням про адміністративний устрій України. А ще дуже приємно, що в авангарді українського інтелектуального відродження стоїть волинянка.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ