Хто знає гріх тільки за словами, той і про порятунок нічого не знає, крім слів.
Вільям Фолкнер - американський письменник, прозаїк, лауреат Нобелівської премії з літератури

«Коли держава неефективна, економіка залежить від неекономічних факторів»

Сьогодні гостем Літньої школи журналістики став відомий експерт та постійний передплатник «Дня» Олександр ПАСХАВЕР
11 липня, 2013 - 19:13
11 ЛИПНЯ ЗНАЧОК «ВИКЛАДАЧА» ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ «Дня» ОТРИМАВ ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТ ЦЕНТРУ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОЛЕКСАНДР ПАСХАВЕР / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Наш гість, якого анонсували і запрошували на зустріч передусім як відомого експерта з економічних питань, з першої хвилини зустрічі «ошелешив» заявою — чисто економічні питання, на зразок курс гривні, індекси виробництва, податки та ВВП, він коментувати не буде, йому не цікаво. «Мене позиціонують як економіста, але до чисто економічних питань я втратив інтерес. Коли держава не надто ефективна, то економіка передусім залежить від неекономічних факторів. Зараз, коли ми починаємо говорити про економіку в наших умовах, ми весь час впираємось в неекономічні перепони. Відтак говорити чисто про економічні питання мені стало нудно», — пояснив заслужений економіст України, президент Центру економічного розвитку.

Зустріч, яка почалась з такого провокуючого «експромту» була такою ж інтригуючою аж до кінця. Несподівані висновки, парадоксальні заяви «на зразок, «я мрію, що Україна стане бідною європейської державою», «йдіть у суди і програвайте» і компрометуючі відповіді.

Щоправда десь посередині розмови Олександр Йосипович зізнався: прийти в редакцію газети, на сторінках якої він друкується і яку вже багато років передплачує, його спонукала одна дуже важлива ідея — експерт, який був причетний фактично до всіх соціально економіко-політичних трансформацій в Україні, здається, зрештою має відповідь на те, як Україні стати тою державою, в якій буде комфортно і безпечно жити порядно і чесно. Про шлях, мрію і візію України у баченні відомого економіста Олександра Пасхавера читайте в матеріалі за підсумками зустрічі в Літній школі журналістики в одному з найближчих номерів «Дня».

Іванна КОСТЮК, Олексій КОЗЮК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments