Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшому числу людей
Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист епохи Просвітництва

«Коли держава неефективна, економіка залежить від неекономічних факторів»

Сьогодні гостем Літньої школи журналістики став відомий експерт та постійний передплатник «Дня» Олександр ПАСХАВЕР
11 липня, 2013 - 19:13
11 ЛИПНЯ ЗНАЧОК «ВИКЛАДАЧА» ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ «Дня» ОТРИМАВ ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ, ПРЕЗИДЕНТ ЦЕНТРУ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОЛЕКСАНДР ПАСХАВЕР / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Наш гість, якого анонсували і запрошували на зустріч передусім як відомого експерта з економічних питань, з першої хвилини зустрічі «ошелешив» заявою — чисто економічні питання, на зразок курс гривні, індекси виробництва, податки та ВВП, він коментувати не буде, йому не цікаво. «Мене позиціонують як економіста, але до чисто економічних питань я втратив інтерес. Коли держава не надто ефективна, то економіка передусім залежить від неекономічних факторів. Зараз, коли ми починаємо говорити про економіку в наших умовах, ми весь час впираємось в неекономічні перепони. Відтак говорити чисто про економічні питання мені стало нудно», — пояснив заслужений економіст України, президент Центру економічного розвитку.

Зустріч, яка почалась з такого провокуючого «експромту» була такою ж інтригуючою аж до кінця. Несподівані висновки, парадоксальні заяви «на зразок, «я мрію, що Україна стане бідною європейської державою», «йдіть у суди і програвайте» і компрометуючі відповіді.

Щоправда десь посередині розмови Олександр Йосипович зізнався: прийти в редакцію газети, на сторінках якої він друкується і яку вже багато років передплачує, його спонукала одна дуже важлива ідея — експерт, який був причетний фактично до всіх соціально економіко-політичних трансформацій в Україні, здається, зрештою має відповідь на те, як Україні стати тою державою, в якій буде комфортно і безпечно жити порядно і чесно. Про шлях, мрію і візію України у баченні відомого економіста Олександра Пасхавера читайте в матеріалі за підсумками зустрічі в Літній школі журналістики в одному з найближчих номерів «Дня».

Іванна КОСТЮК, Олексій КОЗЮК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments