У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

«Образ бізнесмена, який нам дістався у спадок від радянського часу, псує уявлення молоді про підприємництво»

9 липня «викладачем» у Літній школі журналістики був Єгор Анчишкін — Людина року-2012 за версією «Дня»
9 липня, 2013 - 19:30

У 2012 року придбання Google компанії, співзасновником якої був Єгор, стала найбільш обговорюваною темою в IТ-співтоваристві. Для нас же принциповим було те, що ця угода — приклад того, що в Україні можна заробити великі гроші чесно, розумом, і вже є ті, хто це довів.

Говорили з Єгором багато, цікаво і про різне: бізнес, книги, ринок, владу, ідеї, яким симпатизує, бізнесменів, яких поважає і навіть стиль одягу ІТ-шників. З ним реально можна говорити про все...

Лише півтори години розмови — і наші врівноважені, подекуди навіть трохи стримані «школярі» змінились, і це стало відчутно в манері висловлюватись. Молодь, яка, очевидно, використовує сленг у повсякденному спілкуванні, у стінах «Дня» спілкується виключно літературною мовою, і це цілком природно, зважаючи на рівень того, до чого вони долучені. Але... Єгор своїми відповідями так зумів розворушити «школярів», що після зустрічі з уст злетіло звичне для сучасного студента та експресивне: «Цей чувак мене порвав»!

«Сьогодні влада – це не танки, літаки, вивідачі під колючим дротом, силові органи та всесвітнє стеження. Сучасна влада визначається тим, хто чий продукт використовує, - переконаний ІТ-шник. - Коли ви щось зробили, і цим починають користуватись інші люди, ви отримуєте маленьку частинку влади над ними».

Єгор також відзначив речі, з яких на його думку, можна зчитати алгоритм розвитку суспільства. «Є речі, на ціннісному рівні, в які ми сліпо віримо. Але! Наприклад, імідж підприємця, який сприймається як спекулянт-перекупщик, який нам дістався у спадок від радянського часу, псує ставлення молоді до підприємництва», - зауважив наш спікер. На його думку, дуже важливо для країни, щоб діти не хотіли ставати податковими інспекторами, прокурорами , чи навіть суддями. «Потрібно, щоб діти хотіли ставати програмістами, підприємцями, журналістами… Це – визначає напрямок, в який бік ми рухаємо розвиток нашої держави», - переконаний Єгор.

За традицією, Єгор, як викладач Літньої школи журналістики, отримав значок. Це — автоматичний пропуск на відкриття Фотовиставки День-2013 та можливість відкрити блог на сайті «Дня».

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments