Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Сергій Тримбач: «Що робить людину професіоналом? Вчинки. А вчинки дають ім’я»

Учасники Літньої школи журналістики зустрілися з головою Спілки кінематографістів України
8 липня, 2013 - 12:23

Як не дивно, за освітою Сергій Тримбач філолог, завжди мріяв стати журналістом. Однак переконаний, що кінокритик – це журналіст схрещений з кінознавцем. А також часто жартома називає себе графоманом, через любов до творення літературного тексту. «Літературність – це перша ознака якості. Це те, що народжується в момент, коли ти натискаєш на клавішу. А якщо ви записуєте те, що у вас вже раніше визріло в голові – відчувається, що цей текст неживий, його дуже важко читати» - поділився досвідом український кінематографіст. 

Зустріч Сергій Тримбач розпочав зі спогадів про те, як колись його категорично відмовились прийняти до Спілки кінематографістів України, а тепер, за іронією долі, він її очолює; про те, як прийшов у професію, а також про власних вчителів. На сьогодні кінокритик та сценарист вже сам виховує молодих кіномитців.

Гість визнав, що українське кіно має безліч проблем, однією з яких є зміна поколінь. Адже, за словами пана Сергія, старші режисери вже втратили форму, а молоді ще не наважуються на серйозні кроки. Саме тому вітчизняна кінематографія лише набиратиме обертів.

Не зважаючи на те, що найбільш насиченим виявився блок запитань, присвячений проблемам розвитку українського кіно, багато цікавого учасники Літньої школи «Дня» дізналися про його минуле. Наприклад, про роботу найбільших кіножурналів Радянського Союзу, тогочасне українське поетичне кіно, раніше невідомі факти про знімальний процес фільму «Тіні забутих предків» та режисера Сергія Параджанова. «Так вони ж стрілялись – Параджанов з Іллєнком! Один любив знімати статичні кадри, а інший «з руки». І вони вирішили стрілятись на гуцульських пістолях», - з усмішкою розповідає кінокритик.  

Не оминули в дискусії і питань світоглядного характеру. На завершення зустрічі Сергій Тримбач розповів молоді про абсурдність роботи в журналістиці в умовах радянської системи. «Коли вам розказують, що в Радянському Союзі був рай Господній – не вірте! Це просто комуно-фашизм, а надто за часів Сталіна. Система, яка нищить своїх» - каже кінокритик.  

Детальніше про сучасне українське кіно, цікаві історії з творчості класиків українського кінематографу, зв’язок літератури з кіномистецтвом та інші цікаві деталі зі зустрічі з Сергієм Тримбачем читайте в наступних випусках газети «День».

Соломія БУЙ, Літня школа журналістики «Дня». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments