Історія - найвищий учитель, в якого найгірші учні
Індіра Ганді — прем'єр-міністр Індії.

У режимі «без табу»

Дружня розмова про журналістику: Ольга ГЕРАСИМ’ЮК дала майстер-клас учасникам ХІ Літньої школи «Дня»
8 липня, 2013 - 18:46

Ольга Герасим’юк безперечно належить до тих, кого можна сміливо назвати обличчям українського медіа-простору. Тому зустріч із нею, яка відбулася 8 липня у рамках Літньої школи журналістики «Дня», перетворилася для інтернів на справжній майстер-клас не лише з точки зору професійного розвитку, але й особистого становлення журналіста.

Як зазначила, розпочинаючи розмову головний редактор Лариса Івшина, у «Дня» з пані Олею особливі стосунки. Тому й атмосфера під час розмови була дружньою, а професійні поради та критичні оцінки того, що відбувається в інформаційному просторі країни, межували зі спільними спогадами. Так, відкриттям для учасників школи став промо-ролик нашого видання, який Ольга Герасим’юк зняла разом із оператором Андрієм Нестеренком, а промоутером «Дня» у ролику був знаковий філософ нашого часу Сергій Кримський.

Відразу після перегляду ролика Лариса Івшина запитала, чому інтерв’ю з такими людьми, як Сергій Борисович, – це телевізійна рідкість? «Те, що відбувається з нами в інформаційному просторі, стоїть в ряду загибелей», – відповіла Ольга Герасим’юк і закликала студентів документувати розумну, цікаву Україну.

Пані Ольга – насамперед, соціальний журналіст. Утім сьогодні соціальне в журналістиці відходить на другий план, адже не приносить швидких дивідендів та особистої популярності. Тому суспільство обділене увагою тих, хто мав би акцентувати увагу на його проблемах. На думку Ольги Герасим’юк, таких журналістів відбирає час, але ті, для кого важливе справжнє, не повинні гнатися за трендами. «Я завжди обирала те, де є життя. Адже ви не можете поселитися на червоних доріжках», – зазначила журналістка.

До слова, як розповіла пані Оля, в соціальну журналістику її привели … листи читачів, адже починала вона свою кар’єру як обліковець кореспонденції. Потреба відповідати незнайомому респонденту так, наче ти говориш з єдиною людиною у своєму житті, навчила, як говорить Ольга Герасим’юк, по-особливому ставитися до життя.

У режимі «без табу» учасники Літньої школи та пані Ольга аналізували інформаційний простір та українське минуле. До речі, щодо минулого журналістка зазначила, що, насамперед, говорила б про ті події, з яких українці вийшли героями не задля національного пафосу, а щоб навчити людей жити сильно.

Найцікавіші запитання інтернів та відповіді на них Ольги Герасим’юк читайте у наступних випусках «Дня».

Вікторія СКУБА, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments