Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Володимир ФАЛIН: «Фотографію треба вміти «писати»

Майстер-клас для «школярів» — від багаторазового учасника та лауреата знаменитого Фотоконкурсу газети «День»
22 липня, 2013 - 19:12

ХІ Літня школа журналістики вийшла на «фінішну пряму»: позаду три тижні інтенсивної роботи та насичених зустрічей. Понеділок розпочався із зустрічі з відомим фотографом, фотокореспондентом інформаційного агентства «Укрінформ» Володимиром Фаліним.

Майстер-клас полягав у живій внутрішній дискусії про майбутнє журналістики, запит на якісний продукт, етикет фотокора. Зокрема між студентами та гостем виникла суперечка. «Школярі» наполягали на тому, що в українському середовищі не все втрачено, адже є фахові інтерв’юери та люди, про яких варто писати, фотографувати.

Впродовж зустрічі Володимир Фалін презентував власний доробок світлин. Кожне фото — мистецтво бачити моментами плачевну, а місцями смішну історію через об’єктив. Парадокси, контрасти та реалії життя — це візитна картка фотографа.

На думку Володимира Івановича, головною цінністю фотографії є те, що вона може творити образність, яку спершу треба побачити, а вже потім читати.

Під час зустрічі гість зазначив, що термін «фотожурналістика» сьогодні можна вживати без приставки «фото-», оскільки люди, котрі працюють і з текстом, і зі зображеннями мають спільну мету. На думку Володимира Івановича, газета «День» — це єдиний засіб масової інформації в нашій країні, що дає змогу фотографії говорити своєю мовою.

На завершення розмови Володимир Фалін порадив молодим журналістам знайти себе та займатися тією справою, що лежить до душі. Адже наша країна потребує саме таких фахівців.

Соломія Буй, Олена Зашко, Літня школа журналістики «Дня». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments