Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Алла ПУГАЧОВА: «Все, що могла — вже заспівала»

Публіка, що прийшла до Палацу «Україна», бурхливо заперечувала
23 листопада, 2006 - 00:00

Концертом у Палаці «Україна» Алла Пугачова відкрила свє гастрольне турне нашою країною. Попереду в примадонни естради концерти в Дніпропетровську, Донецьку, Кривому Розі, Львові, Одесі та Харкові. Для свого київського виступу Алла Борисівна підготувала програму, яку можна було б назвати «Улюблені пісні». Дві години поспіль (!) вона виступала на сцені, виконуючи відомі пісні зі свого великого репертуару, створеного в різні роки, але по-новому аранжовані й зіграні, як мінівистави. Так, саме зіграні, бо Алла Пугачова передусім актриса, а потім — співачка. На її піснях виросло кілька поколінь глядачів, і ця різновікова публіка була присутня в залі. Причому підспівували й підтанцьовували примі естради й старий, і молодий. «Не плач», «Все ушли в осень», «Белый снег», «Свеча горела», «Зона отчуждения», «Метелица», «Звезда», «Знаю милый» та інші хіти заспівала Пугачова. Вона проникливо читала вірші, запально танцювала. Ліричні пісні блискавично змінювалися веселими композиціями. Хоча все ж в її музичних монологах було більше смутку, ніж веселощів. Не таємниця, що співачка розмiрковує про те, щоб залишити сцену, вважаючи, що «все, що могла — уже встигла, а 60-річним старим на естраді робити нічого». Через три роки Пугачова наблизиться до цього рубежу й уже розмірковує про те, чим займеться далі: обіцяє дописати мемуари, буде продюсувати молодь, мріє про постановку мюзиклу. До речі, співачка допомагає талантам давно. З її легкої руки «засяяли зірки»: Володимир Кузьмін, Сергій Челобанов, Філіп Кіркоров, Максим Галкін. Нині протеже примадонни — «фабрикант» Майк Міроненко, якого вона відрекомендувала київській публіці, понарікавши, що співак настільки юний, що закохатися в нього їй уже непристойно: за віком він в онуки їй годиться. Пугачова вважає, що в Майка є талант, і його ім’я ми ще часто чутимемо. Традиційно «ходила» Алла Борисівна і «в народ», спускаючись зі сцени до залу вона зізналася:

— Люблю спускатися до залу, і побоююся. Є дві-три пісні, виконуючи які можна квіти зібрати, а ви мене можете краще роздивитися. Знаєте, я помітила, що багато кому вже абсолютно не важливо що я співаю, а важливо, що тут ходжу перед вами...

І глядачі позiстрибували з місць, щоб особисто вручити букети й сувеніри, сфотографуватися на згадку. Деякі дами від надмірності почуттів плакали, а чоловіки зізнавалися співачці в коханні. Алла Пугачова заспокоювала жінок: «Що ж ви плачете? Ми ж ровесниці...» А спостерігаючи скептичні погляди, додала: «Скільки років виступаю, а все в коротких спідницях. Довгі мені не личать. Можна ще окуляри вдягти, й буду виглядати членом парламенту». Одному настирливому поклоннику, що нашіптував щось особисте на вушко, відповіла в мікрофон: «Любиш? Одружуйся!» Бачачи, що публіка ніяк не угамується, вона суворо попросила всіх сісти і продовжила свою пісенну історію про те, що заспівати на біс зможе, а ось жити на біс вона не вміє. Приймаючи розкішний букет від Тіни Кароль, Пугачова сказала, що саме ця молода українська співачка стане «зіркою».

Цього вечора Алла Борисівна була в ударі, виконавши 26 пісень! Вона подарувала публіці багато позитивних емоцій. Коли прийшов час прощатися, глядачі встали й довго не відпускали співачку зі сцени. На біс Пугачова заспівала свої шлягери — «Примадонну», «Будь спокойна, страна — я у тебя одна» і «Этот мир», які глядачі співали хором.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ