Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Банкрутити боржників, захищати акціонерів і розвивати конкуретне середовище

Радять Україні німецькі консультанти
18 січня, 2001 - 00:00

Штефан фон Крамон-Таубадель також підкреслив, що розвиток ринку, оренди землі і створення конкурентного середовища між елементами агропромислового ринку, зокрема між елеваторами і портами, є найважливішими задачами уряду України в реформуванні агропромислового сектора в 2001 році. Оцінюючи хід реформи галузі в минулому році, він дав позитивну оцінку указу Президента від 3 грудня 1999 року «Про невідкладні заходи з прискорення реформування аграрного сектора економіки», яким були створені механізми оренди землі, збільшення кількості приватних господарств і зростання їх ефективності. На його думку, другим важливим досягненням стала відмова від державного фінансування і забезпечення АПК сировиною і паливом. Німецький консультант також позитивно оцінив динаміку зміни цін у 2000 році, що сприяло зменшенню диспаритету між цінами в сільському господарстві і промисловості.

У той же час він скептично охарактеризував укази Президента про розвиток ринкової інфраструктури і регулювання ринку зерна, відзначивши в них наявність неринкових механізмів і невдалий час їх виходу (укази «Про заходи з забезпечення формування і функціонування аграрного ринку» від 6 червня 2000 року і «Про невідкладні заходи з стимулювання виробництва і розвитку ринку зерна» від 29 червня 2000 року. — Ред. ).

Як сказав Штефан фон Крамон-Таубадель, якщо в Україні в 2001 році буде зібрано хороший урожай, то країна перетворитися з імпортера зерна в його експортера. Такі зміни, на його думку, призведуть до зниження цін на зерно на 30–35%, що в свою чергу посилить тиск на уряд з боку учасників агроринку, виступаючих проти такого зниження.

Він підкреслив, що уряд повинен зазделегідь проаналізувати подібну ситуацію, адекватно оцінивши міру можливого втручання. Він також вважає, що мінімізації зниження цін і збереження ефективності галузі можна досягнути шляхом створення ринку оренди землі і конкурентної середи між елементами інфраструктури агроринку.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments