Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Благословили

Почесна варта налаштована справити враження на параді
18 серпня, 2004 - 00:00
РОЗМИНКА ПЕРЕД МАРШЕМ / ПСИХОЛОГІЧНИЙ ЕФЕКТ, ЯКИЙ ДАЄ ПЕРЕД ВІДПОВІДАЛЬНИМИ ЗАХОДАМИ СПОВІДЬ ЧИ БЛАГОСЛОВЕННЯ, НЕОЦІНЕННИЙ, ВИЗНАЮТЬ КУРСАНТИ @FT РОЗМИНКА ПЕРЕД МАРШЕМ

Усім їм — незалежно від того, ходили вони у відпустку чи ні — начальство вирішило дати додатково 10 днів відпочинку. Після параду, на якому спеціальний батальйон почесної варти внутрішніх військ МВС України має черговий раз довести, що виправка у його солдатів — ідеальна. Принаймні, спеціальна комісія на недавньому огляді парадних «коробок» дійшла думки, що батальйон — один із тих, хто дійсно вразить на головному святі країни.

Зріст — один із головних, нарівні з міцним фізичним здоров’ям, критеріїв відбору до батальйону — близько двох метрів. Можлива невелика різниця в сантиметрах, коли курсанти марширують, непомітна: знов-таки, дається взнаки підготовка. Техніка відпрацьована так, що вони навіть крокоючи дихають однаково, задоволено зазначає начальство в особі генерал-майора Степана Сомова: один неправильний крок — і підковані залізом парадні чоботи курсанта створять дисонанс із маршем строю. Тож понаднорма відпустка цілком заслужена. Цього домоглися ціною виснажливих тримісячних тренувань: щодня по п’ять годин на плацу. «Перший місяць із незвички було явно нелегко», — зізнається солдат Євген Омельченко, «але вже освоїлися». Думається, компенсують навантаження далеко не посиленим харчуванням: воно в них, до речі, розроблене за спортивною системою. Стимулюють і іншими речами: усвідомленням того, що курсанти варти — еліта. Явно спрацьовує: гідність у поставі відчувається навіть коли дана команда «вільно».

Учора важкі армійські чоботи оббивали асфальт плацу в навчальній частині МВС (що в селі Ново-Петрівка Київської області) востаннє. Сьогодні ввечері «бойові дії» розгорнуться вже на Хрещатику: починається перше передпарадне тренування. За доброю традицією, перед кожною великою справою курсантів благословляють. От і вчора в маленькій капличці на території частини єпископ Августин відслужив службу й помолився.

Наталія МЕЛЬНИК, фото Михайла МАРКІВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ