Справжня велич полягає в тому, щоб панувати над собою.
Жан де Лафонтен, французький поет і письменник

Бюджетні компроміси після навколобюджетних битв

27 грудня, 1997 - 00:00

Внаслідок вечірніх дискусій Верховна Рада в четвер прийняла в другому читанні запропонований Кабміном варіант Держбюджету, збільшивши його прибуткову частину з 20,8 млрд. грн. до 21 млрд. і витратну з 24,2 до 24,4 млрд. грн.

Напередодні лідери Прогресивно-соціалістичної партії Наталя Вітренко і Володимир Марченко зробили своєрідну атаку на проект Держбюджету, заявивши журналістам, що його прийняття посилить економічну катастрофу і призведе до повного краху фінансової системи. Бюджет-98 було названо ними "бюджетом національної катастрофи". Закрите засідання парламенту, на якому було прийнято ухвалу вичленити з проекту бюджету в окремий закон статті 1 (крім дефіциту бюджету), 2,3,4 (в них йдеться про прибутки і витрати, обсяги зовнішніх і внутрішніх позик для покриття дефіциту державного боргу, обсяги виплат за облігаціями внутрішньої держпозики) прогресивні соціалісти засудили як "таємне збіговисько".

Однак саме ця ухвала, не підтримана, за повідомленням агенції "Інфобанк", присутніми членами уряду і головою правління Нацбанку Віктором Ющенком, дозволила депутатам прийняти закон про Держбюджет у другому читанні.

Тим часом сам глава уряду Валерій Пустовойтенко, перебуваючи в Китаї, дивним чином дезавуював членів свого Кабінету, заявивши, що не заперечує проти винесення статей, що стосуються зовнішніх позик, в окремий закон. "В Україні повинна бути грошово-кредитна політика всієї держави, а не Національного банку", - підкреслив В. Пустовойтенко.

Це висловлювання дозволяє зробити висновок про те, що В. Пустовойтенко напередодні виборів починає демонструвати на перший погляд самостійні політичні підходи, які при найближчому розгляді виявляються лише відлуннями президентського невдоволення занадто самостійною позицією Віктора Ющенка.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ