Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

«День» — це частинка моєї душі»

У тому, що Михайло Марків отримав свій приз саме зараз, є певний символізм, адже його робота нагадує нам про події, які передували Євромайдану, річницю якого будемо відзначати незабаром
14 листопада, 2014 - 13:43
Михайло Марків
ПОДАРУНКАМИ НЕ ОБДІЛИЛИ: ДИПЛОМ — БАТЬКУ, ФОТОАЛЬБОМ — СИНОВІ / ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Призи фотоконкурсу «Дня» продовжують наздоганяти своїх законних власників. Днями до редакції прийшов Михайло Марків — у минулому фотокор «Дня», а сьогодні — особистий фотограф Президента. Прийшов пан Михайло не сам — разом із ним був син Роман, який вже теж робить перші спроби у фотосправі.

«Фотовиставка «Дня» — це завжди своєрідний підсумок життя країни за рік, — ділиться враженнями Михайло Марків. — Мені подобається відвідувати її наодинці, коли ніхто не заважає твоїм думкам. Цей рік — особливий в історії України. Він забиває палі у «фундамент» нашого спільного майбутнього. Україні сьогодні доводиться підтверджувати, що вона має право на існування. Все це можна побачити на фотографіях «Дня» — цьогорічна фотовиставка, з одного боку, обнадіює, а з іншого — ставить багато запитань. На деякі кадри важко дивитися, але це — наше життя».

Цього року експозицію фотовиставки «Дня» відкривала серія робіт Михайла Марківа «Документ. Політикопсихологічний трилер», на якій зафіксована розмова Януковича і Путіна 24 жовтня 2013 року під час зустрічі глав держав СНД у Мінську. Прийняті тоді рішення значною мірою визначили всі подальші події, які відбулися в Україні — Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію й буквально за кілька тижнів розпочався Євромайдан. Фотографії Михайла Марківа здобули приз від туристичної компанії Aquavita tour. «Коли я тоді знімав, то ще не усвідомлював історичності моменту, — пригадує фотограф. — Чи міг тоді хтось подумати, що нас спіткає війна — страшніша, ніж була у Грузії 2008 року? Один з персонажів, зображених на моїх знімках, вже тоді її планував, а інший — мабуть, навіть не підозрював, в яку чужу гру вв’язався — в історію він увійшов «пішаком». Кожна людина, навіть політики та мільярдери повинні пам’ятати, що всі ми — смертні. Колись у газеті «День» я прочитав думку Любомира Гузара, який сказав, що такі люди повинні частіше приходити на цвинтар й задумуватись над тим, що вони по собі залишать, адже гроші й слава проходять...»

Крім призу від Aquavita tour в редакції «Дня» Михайло Марків також отримав фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка». Після завершення «церемонії нагородження» пан Михайло зайшов до більд-редакції привітатися з колегами. «Газета «День» — це частинка моєї душі, — розповідає фотограф. — Я пропрацював тут три роки. Саме восени 2003 року, коли я став частиною команди, народився мій перший син — Ромчик, який сьогодні тут зі мною. «День» — це мій рідний дім, до якого завжди приємно повертатися».


Документ. Політико-психологічний трилер

Фото Михайла МАРКІВА

24 ЖОВТНЯ 2013 РОКУ. ЗУСТРІЧ ГЛАВ ДЕРЖАВ СНД У МІНСЬКУ. БУКВАЛЬНО ЗА ТИЖДЕНЬ-ДВА УКРАЇНА ВІДМОВИТЬСЯ ВІД ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС. А ДАЛІ — ЄВРОМАЙДАН. ТАК РОЗПОЧАВСЯ ПОЧАТОК КІНЦЯ ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА

«ЙОЛКА»

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ