Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Дихайте глибше!

В Україні відкривається «Фестиваль здоров’я»
16 листопада, 2005 - 00:00
АНТИТЮТЮНОВА РЕКЛАМА В УКРАЇНІ — РІДКІСНЕ ЯВИЩЕ, ЗАТЕ ЩОКРОКУ З БІЛБОРДІВ «ДИВЛЯТЬСЯ» РІЗНІ МАРКИ СИГАРЕТ. НА ДУМКУ ЕКСПЕРТІВ, САМЕ В ЦЬОМУ ПРИЧИНА ТОГО, ЩО УКРАЇНА — ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ У ЄВРОПІ НАЦІЯ-КУРЕЦЬ / ФОТО З АРХIВУ «Дня»

Якщо ви давно мали намір почати дихати глибше та робити дихальну гімнастику, у вас з’явилася чудова нагода — вперше в нашій країні проводиться Тиждень здорового дихання. Він відкриває «Фестиваль здоров’я», і протягом наступного року на нас чекають також інші «здорові» тижні, присвячені функціонуванню тих або інших життєво необхідних людських органів. Почати з дихання вирішили не просто так. Це — найважливіша функція нашого організму. При цьому «дихальних» проблем в українців більш ніж достатньо. Фестиваль проводить громадська організація «Екологія та здоров’я», він складається з теле-, радіоуроків у різних напрямах здорового способу життя, концертів на площах різних міст, а також показів здорової моди.

Останнє, до речі, важливо, оскільки сьогоднішня мода прямо протилежна моді здоровій. Ідеальний для вільного дихання одяг — індійське сарі. Речі, які обтягують і прилипають, заважають нашому диханню та кровообігу. Але головний «модний» ворог — пояс на талії, який у прямому значенні слова перекриває людині шлях до нормального дихання. Адже насправді дихати треба животом, а не грудьми, як це роблять 90% наших співвітчизників. «Через це доступ кисню до крові знижується в тисячу разів!», — стверджує керівник проекту «Фестиваль здоров’я», автор ТБ-програм і телеведуча, лікар Лідія Буцька. Водночас через недостачу кисню в крові можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям — починаючи від головного болю й закінчуючи інсультом.

Завідувач пульмонологічного відділення Інституту фтизіатрії та пульмонології Сергій Бартенєв також вважає, що головною причиною багатьох проблем є неправильне дихання. «Існує безліч дихальних гімнастик, яким легко навчитись, — розповідає С. Бартенєв. — Але чомусь на це усім бракує часу».

Ворог номер два — куріння. Ним у нас зловживають, як відомо, близько 60% населення. «Кожні десять секунд від куріння у світі помирає одна людина», — зазначає Л. Буцька. Фахівці стверджують, що, попри страхітливу статистику, сигарети в народі мають позитивний образ. І головним чином у цьому винна реклама. Сигарети «дивляться» на нас із білбордів в оточенні загальнолюдських цінностей — успіху, дружби, кохання. Українці нібито й знають про шкоду куріння. Але знання це дуже абстрактне, і підсвідомо, завдяки рекламі, сигарети асоціюються якраз із чимось світлим і чистим.

До речі, поширений міф, що пасивне куріння шкодить здоров’ю більше за активне, не відповідає дійсності. Краще просто сидіти в прокуреному приміщенні, ніж диміти ще й самому. До речі, як стверджує Л. Буцька, правильне дихання — це ще й профілактика пристрасті до нікотину. «Людина, яка правильно дихає, не почне курити, — розповідає Л. Буцька. — А якщо й почне, то швидко кине. Річ у тому, що здоровий організм відштовхує отрути. А хворий підсвідомо прагне до того, щоб ще гірше отруїти себе...»

Слід визнати, держава бере посильну участь у боротьбі з курінням. Нагадаємо, нещодавно Президент Віктор Ющенко підписав Закон «Про заходи із запобігання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Закон висуває низку вимог до виробників і розповсюджувачів тютюнових виробів, а також вводиться заборона на куріння в громадських місцях. Останнє переважна більшість українців сприйняла в багнети. Схоже, курці чекають, поки вдарить грім у вигляді якогось страшного діагнозу...

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments