Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

До України прибуває Туринська плащаниця

28 вересня, 2002 - 00:00

Я к повідомляє прес-служба Української греко-католицької церкви (УГКЦ), 28 вересня до Львова прибуває копія відомої Туринської плащаниці. Як відомо, Туринська плащаниця — це великий шматок старовинної тканини, в який після зняття з хреста було загорнене — як вірить багато християн — тіло Ісуса Христа.

1898 року археолог і фотограф-аматор Секондо Піа зробив — майже випадково — знімок тканини і, проявляючи негатив, побачив на ньому позитивний фотографічний портрет Христа Спасителя. Від того дня проведено чимало різноманітних наукових досліджень плащаниці, результати яких стали предметом широкого обговорення не тільки серед науковців. Аналізу піддаються тканина, волокно, плями, які складають зображення, пізніші забруднення. Досі загальної думки ще не сформовано. Скептично налаштовані вчені вважають, що тканина була вироблена ткалями ХIII, а не I століття.

Віруючі, однак, не чекаючи на остаточні результати, приходять молитися до цієї реліквії. Аби забезпечити доступ до Туринської плащаниці якомога більшій кількості людей, а також iз-за того, що яскраве освітлення може пошкодити зображення на плащаниці, з дозволу Ватикану зроблено 7 її фотокопій. Тим більш, що вивозити оригінал за межі Турину вчені забороняють.

До України прибуває остання — сьома копія Туринської плащаниці. Її унікальність і досконалість полягає в тому, що вона виконана в кольоровій гамі, яка повністю відповідає оригіналові. Розмір фотокопії також збігається з розміром оригіналу. Її виготовив Синдологічний Туринський центр (центр, який займається дослідженням Туринської плащаниці) для християн Білорусі. Цю копію плащаниці було освячено в Турині 28 квітня 2002 р., при цьому вона була покладена на оригінальну Туринську плащаницю. У Мінську, куди реліквія прибула 3 травня 2002 р., її зустрічали сурмами — на знак особливої поваги. З летовища плащаницю хресним ходом перенесли до костьолу св. Симона і Єлени, де вона була виставлена у головному вівтарі на поклоніння вірним (білоруським католикам та греко-католикам).

28 вересня численна делегація від Української Греко-Католицької Церкви літаком вилетить до Мінська. Як стало відомо, до складу оргкомітету по зустрічі плащаниці входять представники львівської виконавчої влади та різних конфесій. Там, у костьолі св. Симона і Єлени буде відслужено літургію у візантійському обряді, а о 15 годині літак з плащаницею прибуде до Львова. Після урочистої зустрічі розпочнеться хресний хід з Туринською плащаницею (копією) вулицями міста. О 17 годині на Святоюрській горі плащаницю зустрінуть Кардинал Гузар, Глава УГКЦ, Патріарх Григорій III, Глава Мелхітської Греко-Католицької Церкви (гість УГКЦ) та єпископи Церкви. В соборі св. Юра до плащаниці зможуть підійти всі бажаючi — двері собору будуть відкриті цілодобово. В Україні реліквія пробуде майже рік і «відвідає» багато міст і сіл.

Про прибуття до нашої країни Туринської плащаниці повідомляють також прес-служби, пов’язані з російським православ’ям. Так одеське «Единое Отечество» пише: «Изучив опыт православных по проведению массовых церковно-общественных акций, когда на Украину прибывали православные святыни (глава великомученника и целителя Пантелеимона, стопа св. апостола Андрея и др.), католики решили пропиарить своих подопечных украинских униатов и 28 сентября привозят во Львов точную копию Туринской плащаницы». Ми, з свого боку, вважаємо, що не така вже й погана ця справа — інколи переймати досвід інших церков та конфесій.

Клара ГУДЗИК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ