Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Довибори до Миколаївської облради виграли провладні кандидати

Експерт: «Регіонали можуть спати більш ніж спокійно, оскільки місцева опозиція бореться й боротиметься сама із собою»
20 серпня, 2013 - 13:13

На проміжних виборах депутатів Миколаївської обласної ради 18 серпня на обох округах перемогли кандидати від Партії регіонів. Такий результат був очікуваним. Показовим у цих виборах було інше — поведінка опозиції: відкрите протистояння представників обласного рівня «Фронту змін» і «Батьківщини».

Офіційні результати довиборів: в окрузі №7 у Березнегуватському районі переміг перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Геннадій Николенко. Він набрав 60,8% голосів за явки виборців 44,3%. У окрузі №38 переміг голова Снігірьовської райдержадміністрації Сергій Кулажкін. Йому довірили свої голоси 64,3% виборців за явки 35,2%.

У першому окрузі опозицію представляв місцевий фермер Микола Ляшук. Він посів лише третє місце, оскільки його обійшов комуніст Сергій Буцан. У другому окрузі ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» так і не змогли домовитися про єдиного кандидата, і як результат — програш обох.

Як зазначають миколаївські політологи, ситуація з кандидатами від опозиції в окрузі №38 якраз демонструє взаємини обласних керівників «Фронту змін» і «Батьківщини» та «Свободи».

«У Києві вирішили, що ФЗ вливається в «Батьківщину», відповідно главами обласних організацій мають залишитися місцеві прибічники Тимошенко, — коментує опозиційний конфлікт політолог Катерина ФАДЄЄВА. — Якщо говорити про Миколаївську область, то біля керма має залишитися поки що в.о. керівника обласної організації політичної партії ВО «Батьківщина» Михайло Соколов, він протеже нардепа Романа Забзалюка. У той же час головний обласний «фронтовик» Вадим Меріков не хоче ставати «під», а прагне всіма силами й інтригами зайняти місце керівника. Для нього участь кандидатів від «Батьківщини» — це привід показати профнепридатність Соколова. Що його підопічні й робили за допомогою своїх інформаційних ресурсів».

На руку Мерікову й проти Соколова грали і його опоненти. Наприклад, у повідомленні прес-служби Г.Ніколенка говориться: «У Березнегуватському районі (округ №7) основну роботу виконували представники «Батьківщини», а в Снігірьовському (округ №38) — «Фронту змін». З боку «Батьківщини» в Березнегуватому допущено багато прорахунків». У той же час прес-служба регіонала відзначає гідний рівень організації виборчої кампанії в 38-му окрузі, в якому свого кандидата просували «фронтовики». Миколаївські свободівці постійно заявляли, що з ними Соколов не хотів радитися з приводу цих виборів. Тому їм довелося висувати свого кандидата.

«У результаті вийшло, що Партія регіонів використала ці вибори для того, щоб доукомплектувати обласну раду своїми представниками, — резюмує політолог. — Прибічник Тимошенко М.Соколов за допомогою перемоги представника «Батьківщини» планував утерти ніс заступникові губернатора, тим самим показати свою політичну спроможність. А «фронтовик» Меріков прагнув знайти прорахунки Соколова, щоб у майбутньому зайняти його місце. У такій ситуації миколаївські регіонали можуть спати більш ніж спокійно, оскільки місцева опозиція бореться й боротиметься сама з собою».

Сергій СЕЛІВАНИК, Миколаїв
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ