Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Дозріли до «круглого столу»

10 вересня, 2005 - 00:00

Президент України Віктор Ющенко вчора провів зустріч із лідерами парламентських фракцій і закликав їх ефективно співпрацювати з новим урядом. Як повідомляє прес-служба глави держави, В. Ющенко проінформував про мотиви свого рішення щодо зміни керівництва держави. Президент наголосив, що конфлікти, що виникли між найвищими державними інститутами, негативно вплинули на ситуацію в Україні. «Ніхто не бажає конфліктів або непорозумінь. Якщо вони виникають, я переконаний, зустріти їх слід чесно, мужньо й дати абсолютно збалансовану, спокійну відповідь», — сказав він.

На круглому столі були присутні керівники практично всіх парламентських фракцій і груп, а також екс-перший віце- прем’єр Анатолій Кінах, в.о. прем’єр-міністра Юрій Єхануров, державний секретар Олег Рибачук, перший заступник держсекретаря Іван Васюник, постійний представник Президента в парламенті Сергій Соболєв. Не брали участі комуністи і есдеки. Тобто враження про те, що, все-таки, стіл проводився для своїх у розширеному складі, залишилося.

У свою чергу партія «Наша Україна» пропонує розширити рамки круглого столу до загальнонаціонального. І в такому форматі обговорити проблеми розвитку країни. «Президент України подав нам приклад відповідальних і рішучих дій. Тепер від зрілості політиків залежить, який розвиток отримає ініціатива глави держави», — йдеться в заяві партії, переданій ЗМІ. Залишається нагадати, що вперше ідея проведення загальнонаціонального круглого столу була запропонована Партією Свободи на I з’їздi. Однак тоді, очевидно, політики ще не «дозріли», щоб взятися за її реалізацію.

Фото Миколи ЛАЗАРЕНКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ