Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

...I знову лунає «Відлуння»

Увосьме Київ прийматиме учасників та гостей Міжнародного фестивалю моновистав
21 квітня, 2007 - 00:00
АЛЕКСАНДРАС РУБІНОВАС (ЛИТВА) НА «ВІДЛУННІ» ПРЕЗЕНТУЄ «ВИСТАВУ ПІСЛЯ ВИСТАВИ»

Театрали і ті, хто слідкує за розвитком мономистецтва, вже звикли до того, що «Відлуння» проходять у затишному, гостинному Київському театрі «Колесо», який є співзасновником фестивалю. Хоча жанр, який представляє фест, камерний, та заходи по його організації — масштабні. Їх здійснює головне управління культури і мистецтв Київдержадміністрації. Підтримку «Відлунню» надають: Швейцарська культурна програма —«Україна», Академія мистецтв України, Росзарубіжцентр, представництво в Україні, Київське міське відділення НСТД України.

З 24 квітня на п’ять днів Театр «Колесо» стане інтернаціональним острівцем світового театрального мистецтва. Глядачі побачать 11 вистав, а ще дві демонструватимуться на сценах Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса і Театру «Театріон». Своє мистецтво покажуть закордонні гості: актори з Великобританії («Одинокий»), Німеччини («Сни Федри»), Росії («Кися», та «Заспів Мадонни з Пінеги»), Болгарії («Пан Ібрагім та квіти Корана»), Македонії («Стільці»), Польщі («Чому я?»). Шекспірівські пристрасті вируватимуть у вірменській виставі «Лір», представник албанської театральної школи своєрідно інтерпретуватиме твір С. Цвейга «Амок». Литовське мистецтво представлятиме сценічна робота під назвою «Вистава після вистави».

Україну на «Відлунні» представлятимуть київські актори. Виставу «Ігри про Анну Фрейд» (спільний проект Київ — Москва) покаже Тетяна Леміш. Виставу «Голодний гріх» гратиме актор Театру ім. І. Франка Олександр Форманчук. А популярний актор Олексій Вертинський з Молодого театру познайомить публіку зі своєю новою роботою, поставленою за п’єсою Ярослава Стельмаха «Крихітка Цахес» Гофмана.

Традиційно вправність акторів оцінюватиме авторитетне міжнародне журі. Цього разу суддівську команду очолює Валерій Хазанов, президент Міжнародного форуму «Театру одного актора» (МИТ, ЮНЕСКО). В рамках фестивалю відбудеться круглий стіл «Мистецькі аспекти сучасного монотеатру», який організатори «Відлуння» проведуть спільно з Академією мистецтв України. Про найцікавіші події фесту читайте після його закінчення у газеті «День».

Алла ПІДЛУЖНА, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: