Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

«Iндонезія відкриває для України можливості вкласти капітал»

Посол Нінік Кун Нар’яті — на островах незабаром може з’явитися «шоколадна» плантація українського фермера
16 травня, 2013 - 11:05

24—26 травня в центрі Києва в Українському Домі відбудеться виставка «Вікна в Індонезію-2013». У такий спосіб Посольство Республіки Індонезія. яке власне є організатором події, має на меті привернути увагу українців та тутешнього бізнесу до культури та економіки цієї острівної країни.

Попри те, що Україна та Індонезія є давніми добрими партнерами, як зауважує Посол Індонезії в Україні Нінік Кун Нар’яті, українці ще мало знають про потенціал цієї острівної країни, так само як і індонезійці ще дуже мало знають про Україну. «Всі знають про Балі, але є ще дуже багато цікавих місць. Культура, кухня, традиції Індонезії дуже багаті», — підкреслила пані Посол.

У планах посольства — продовжити спрощення візового режиму між Україною та Індонезією. Зокрема, вже сьогодні посольство Індонезії скоротило термін видачі візи для українців з п’яти до трьох днів. У перспективі розглядається можливість виготовлення візи по прибуттю в країну, зазначила пані посол. Тож дипредставництво очікує, що потік туристів з України, який минулого року становив 5 тисяч людей. буде зростати.

Утім ще більше ніж українські туристи, індонезійців цікавлять інвестиції тутешнього бізнесу в інфраструктуру, промисловість та сільське господарство Індонезії. «Сьогодні з Україною ми маємо найвищі показники торгівлі в серед країн Центральної та Східної Європи», — відзначила пані Посол. Утім, ці цифри (1,3 мільйона доларів на рік. — А.Д.) можуть бути ще вищими переконана дипломат. «Індонезія відкриває для України можливості вкласти капітал», — говорить пані посол. Адже, наголосила вона Індонезія — це четверта країн в світі за кількістю населення. Відтак для України — це ринок з величезним потенціалом. І серед українських бізнесменів є люди, які вже це зрозуміли. Як зауважила «Дню» посол, вже сьогодні є український бізнес, який зацікавлений інвестувати гроші в сільське господарство в Індонезії. Йдеться зокрема про купівлю ферми з вирощування какао бобів. «Оскільки Україна дуже багато купує шоколаду в Індонезії є зацікавленість зробити плантацію з вирощування какао бобів в Індонезії», — розповіла пані посол. Але поки ніякої конкретної інформації не відомо: ні хто цей інвестор, ні яку суму він збирається вкласти в цей проект.

До слова, Нінік Кун Нар’яті відносно недавно на посаді, вона приїхала в Україну наприкінці осені минулого минулого року, замінивши попереднього посла — Дру Нінсіг Сунінгсіх. Як відомо, попередній посол Індонезії багато подорожувала Україною разом з сім’єю. Результатами цих мандрівок стала книга, як арозповідає про багату і цікаву культуру України чоловіка пані Сунінгсіх, яка вийшла в Індонезії.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments