В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Iсторії для роздумів»

На прохання лучан Фотовиставку «Дня»-2013 продовжено до 30 березня!
20 березня, 2014 - 11:46
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Фотовиставка «День»-2013 у Луцьку триває. Директор бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Володимир Собчук, у якій розміщено експозицію світлин, розповідає, що виставка традиційно не залишає байдужими студентів, учнів луцьких шкіл ліцеїв та дорослих. На думку Володимира Собчука, фотовиставка є надто актуальною, оскільки відображає і дозволяє проаналізувати події, які відбуваються в нашій державі протягом останнього часу — від виразних штрихів повсякдення до політичних подій, зокрема, революційних. Окрім того, експозиція дозволяє психологічно розвантажитися у час, коли найбільш обговорюваною темою в Україні є тема війни. Тож, зважаючи на активність відвідувачів, було вирішено продовжити експонування фотовиставки «Дня» до 30 березня. Нагадаємо, що у день закриття експозиції за результатами голосування буде оголошено світлину-володаря титулу лідера глядацьких симпатій від лучан. Двері бібліотеки СНУ імені Лесі Українки відчинені для всіх охочих щодня, окрім неділі.

Ось як коментують фотороботи відвідувачі, яких кореспондент «Дня» вчора зустріла в бібліотеці:

Орест МАХОВСЬКИЙ, старший викладач кафедри економіки та безпеки підприємства СНУ імені Лесі Українки:

— Сьомий рік поспіль фотовиставка відбувається у нашому університеті й стала вже доброю традицією. Кожне фото — частина історії нашої держави. Разом із масштабними подіями на світлинах влучно відображено дрібні деталі. До прикладу, фото зливи у рідному Луцьку сьогодні сприймається інакше і змушує задумуватися над тими проблемами, які є у місті. Воно може слугувати своєрідною мотивацією до більш скоординованої роботи комунальних служб. Не дивно, що зібрання фотографій, виданих газетою «День», сприймається не лише як художні роботи для задоволення естетичних потреб, а й як історії для роздумів. Вони спонукають мислити і працювати над собою.

Анастасія ШЕВЧИК, студентка Інституту економіки та менеджменту СНУ:

— Фотовиставка викликала дуже багато різних емоцій, оскільки вона різнопланова й відображає різні моменти життя та суспільно-політичних подій, які відбуваються в країні. Мені особисто припала до душі фотографія Василя Пилип’юка «Разом», оскільки в ній багато щирості, любові, й не тільки одне до одного (на світлині зображена пара літніх закоханих людей. — Авт.), а й до всього світу, яку вони зуміли пронести крізь усе життя до старості. Це найбільше зачіпає за душу.

Надія ШПАК, соціальний педагог:

— Найбільш цікавою видалася фотографія Наталії Кравчук «Не видно оптимізму» (на фото — Арсеній Яценюк та Юрій Луценко. — Авт.). Як на мене, вона дуже актуальна, і справді — не видно оптимізму.

Станіслав ВОЗНЮК, менеджер:

— Найбільше сподобалася серія «Протести в Туреччині» Мстислава Чорнова. Повстання сусіднього народу стало прикладом для наших людей, які стояли на Майдані. Прикладом того, що можна протистояти режиму і виборювати своє майбутнє. В європейському світі турки одними з перших пішли на жорстку конфронтацію. Греки не були такими радикальними у своїх протестах. Основою турецького повстання були студенти. Схожа ситуація була і в нас на Євромайдані.

Наталія ТАНДРИК, Луцьк
Газета: 
Рубрика: