Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

«Київські Лаври 2012» зберуть понад сотню поетів

17 — 21 травня в Києві відбудеться VII Міжнародний фестиваль поезії — один із наймасштабніших на пострадянському просторі
8 травня, 2012 - 00:00

Цього року участь у ньому візьмуть близько сотні поетів з України, Білорусі, Росії, Польщі, Грузії, Німеччини й США. Серед учасників фестивалю — Лінор Горалик, Сергій Жадан, сестри Вронські, Олексій Цвєтков, Богдан Задура, Тарас Федюк, Григорій Кружков, Марек Сендецький, Ніка Джорджанелі, Юрко Іздрик, Борис Херсонський, Петро Мідянка, Маріанна Кіяновська, Андрій Хаданович та інші.

Організатор фестивалю — журнал про сучасну культуру «ШО» — обіцяє більш ніж насичену програму. Крім численних поетичних читань, протягом фестивалю відбудеться кілька круглих столів, зокрема «Письменник і влада» і «Електронна книга: рятувальник чи вбивця?» Та й самі поетичні читання часом відбуватимуться в оригінальній формі. Наприклад, проект «Татаро-удмуртсько-грузинсько-байкальська поезія — крізь призму «чачі» та «кумишки», як зазначено у програмі, передбачає «вільну дегустацію віршів і національних напоїв». А рок-гурт «Калєкція» виконає пісні на вірші Дмитра Лазуткіна, Юрка Позаяка, Тараса Федюка, Сергія Жадана, Галини Крук.

Не менш цікавим обіцяє бути виступ творчого дуету «Коровін і Фагот» із програмою «Музика зі смислом». На вечорі лунатимуть вірші Андрія Коровіна та інших поетів у супроводі музиканта Фагота (Олександра Олександрова). Також любителі поезії в рамках аудіопроекту «Література, що звучить» зможуть почути унікальні записи авторського читання Владислава Ходасевича, Миколая Гумильова, Бенедикта Ліфшица, Паруйра Севака, Чеслава Мілоша, Тумаса Транстрьомера та інших поетів.

Цьогорічна програма фестивалю обіцяє вдосталь музики і поезії на будь-який смак. Вхід на фестиваль — традиційно вільний.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ