Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 жовтня, 2004 - 00:00

Школа репортера з ХІХ століття

Учора школа у селі Бабине Старосинявського району (Хмельницька область) відзначила 30-річчя від того дня, коли набула статусу повної середньої. Здавалося б, пересічна подія місцевого значення змусила педагогічний колектив і учнів згадати, що ця школа — одна з найдавніших на Поділлі. Її предтечею була заснована на початку ХIХ століття відомим репортером того часу Северином Букарем церковно-парафіяльна школа. Свої репортажі з Бабиного і довколишніх сіл С.Букар відправляв кур’єрською поштою до далекого звідси часопису «Тигоднік Петербургські», що видавався польською мовою. Він же, Северин Буар, відомий і тим, що зібрав і упорядкував збірку українського фольклору у перекладі на польську. Ще тодішня церковно-парафіяльна школа у Бабиному увійшла в історію тим, що в ній давав уроки учням дід композитора Миколи Лисенка, який служив священиком. В наші дні у Бабинській загальноосвітній школі I—III ступенів одержують знання 104 учні з цього села і сусіднього Дубового. Вона вважається однією з найбільших у Старосинявському районі. Крім освітнього, інших соціальних закладів у цьому глухому селі немає. Про це й про інше дехто з теперішніх бабинських сівачів розумного, доброго, вічного пише репортажі українською мовою і друкує в районній газеті «Колос». Традиції зберігаються і збагачуються, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

«Вибори-Онлайн»

Представники громадських організацій та журналісти Чернігова взяли участь в одній з інтернет-конференцій, які з другої декади вересня проводяться в рамках проекту «Вибори-Онлайн» на сайті www.conference.civic.ua. Подібний проект реалізується в Україні вперше та має на меті забезпечити неупереджене інформування громадськості про хід виборчого процесу та скоординувати її дії для запобігання порушенням виборчого законодавства. Нещодавно інформацією про перебіг президентської виборчої кампанії в інтернет-ефірі ділилися представники громадських організацій, що займаються моніторингом виборів, з чотирьох обласних центрів — Кіровограда, Луцька, Чернігова та Ужгорода.

Чернігівські доповідачі концентрували свою увагу насамперед на проявах порушень виборчого законодавства, які мають місце в регіоні. Зокрема, громадський адвокат організованого при обласному відділенні Комітету виборців України Служби захисту виборців Сергій Коваленко говорив про недоліки роботи дільничних виборчих комісій. Уповноважений комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації по Чернігівській області Василь Чепурний наголошував на веденні в регіоні агітації лише за одного кандидата. У Талалаївському районі священик УПЦ Московського патріархату агітував за кандидата від влади навіть ...на похороні.

Проект «Вибори-Онлайн» здійснюється в Україні за підтримки міжнародного фонду «Відродження» й триватиме до 31 жовтня. У день виборів організатори планують провести заключну всеукраїнську відеоконференцію, повідомляє Наталія ПОТАПЧУК, Чернігів.

Щоб не заважали?

Президентські перегони то тут, то там породжують ситуації, які у вітчизняній політиці модно називати колізіями. Свого часу, а саме ще в липні 2002 року сесія міськради призначила на день президентських виборів довибори депутата міськради по 8-му виборчому округу замість депутата, яка склала свої повноваження. Хоча, згідно з законом (і це визнає нині міський голова Георгій Буравков), потрібно було їх провести в термін не пізніше трьох місяців. Те, що близько чотирьох тисяч виборців цього округу понад два роки залишаться без свого представника в раді, схоже, тоді мало турбувало як мера, так і більшість депутатів. І ось минулого тижня з його ініціативи міськрада перенесла вибори з 31 жовтня нинішнього на 1 лютого наступного року. Незважаючи на те, що досить велика група депутатів висловлювала незгоду з таким рішенням. Мер, у свою чергу, мотивував свою ініціативу небажаністю суміщення президентських і місцевих виборів, про що він отримав роз’яснення від Центральної виборчої комісії. У бліц-інтерв’ю «Дню» він також сказав, що не хотів би, щоб міські вибори стали каталізатором протистояння в місті та раді. (Однак Закон «Про вибори президента України» не забороняє такого поєднання. — Авт. ). Пікантність ситуації також полягає в тому, що міська виборча комісія, орієнтуючись на дату довиборів депутата 31 жовтня, ще місяць тому розгорнула необхідну роботу та вже встигла зареєструвати 13 кандидатів. Тепер як комісія, так і кандидати опинились явно в двозначному становищі. Може також статися, що в разі застосування нового Закону «Про вибори депутатів місцевих рад», який має вступити в дію з 1 січня наступного року, депутатів міськради треба буде обирати на партійно-пропорційній основі, що явно не узгоджується з виборами по мажоритарному округу, як це передбачено в діючому законі. Сам мер на це відповів, що невідомо, чи буде все ж введена пропорційна система. Якщо врахувати, що 1 лютого 2005 року — це вівторок, то є всі підстави припустити, що й названа дата не є остаточною. Водночас обласна рада, яка також призначила на 31 жовтня 2004 року довибори депутатів по двох багатомандатних мажоритарних округах, зокрема замість Г.Буравкова (який, ставши міським головою, відмовився від мандата депутата облради), поки цих виборів не переносила, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Конференція за 11 мільйонів

На проведення 7-ї Європейської міністерської конференції з питань засобів масової інформації, яка пройде в Україні в березні 2005 року, уряд України затвердив кошторис у розмірі майже 11 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Обсяг фінансування заходів нинішнього року становитиме 2,2 мільйона гривень, 2005 — 8,7 мільйона. 43,2 тисячі гривень на проведення конференції буде виділено Радою Європи. За словами заступника міністра фінансів України Олександра Яременка, такий обсяг фінансування дозволить провести конференцію на високому рівні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments