Великою нацією нас робить не наше багатство, а те, як ми його використовуємо.
Теодор Рузвельт, 26-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру

Коротко / УКРАЇНА

15 липня, 2004 - 00:00

Новий губернатор Хмельниччини

14 липня прем’єр-міністр України Віктор Янукович представив «партгоспактивові» нового голову Хмельницької облдержадміністрації Віктора Коцемира. Що ж стосується екс-губернатора Віктора Лундишева, то глава уряду заявив: «Ми вважаємо: той позитив, що є у Хмельницькій області, треба переглянути. Є багато назрілих питань, які треба вирішувати. Регіон повинен рухатися вперед. Декілька напрямків цієї роботи я підкреслював — треба значно підвищувати середню заробітну плату в регіоні, треба збільшувати кількість підприємств, що працюють прибутково, повертати борги. Таких питань є дуже багато. Разом з тим ми бачимо і свій рівень відповідальності і будемо брати безпосередню участь у вирішенні питань». Віктор Янукович звернув увагу на те, що в краї 54 відсотки підприємств працюють зі збитками. Чи не найнижча у країні середня заробітна плата. Він побував на заводі «Новатор», де почув скарги на роботу митної служби, зажадав пояснень від тих, на кого скаржилися. «Я хотів би, щоб ми уважно подивились проект доручень, що сьогодні готуються по Хмельницькій області», — вказав прем’єр-міністр. А Віктор Коцемир, як кажуть, повернувся додому. Тут він працював довгі роки і «пішов» губернатором у сусідню Вінницьку область з посади голови Волочиської райдержадмінiстрації. Його характеризують, як вольову особистість, «здатну забезпечити результат». До речі, на минулих парламентських виборах Волочиський район за Віктора Коцемира «дав» найвищий результат блокові «За «Єдину Україну», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Сумські прикордонники отримали нову техніку від Євросоюзу

У рамках програми TACIS, яка передбачає надання технічної допомоги Україні від Європейського Союзу, у Сумах відбулося вручення автомобільної техніки та технічних засобів місцевому прикордонному загону. Завдяки реалізації першого етапу проекту «Покращання прикордонного менеджменту на ділянці Сумського прикордонного загону», який здійснюється Державною прикордонною службою та Європейською комісією, сумські прикордонники отримали 94 автомобілі різних видів, 350 радіостанцій та комп’ютерну техніку на загальну суму 1,3 мільйона євро. У передачі загону цих технічних засобів взяли участь голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин, начальник відділу програм технічної допомоги TACIS Паоло Беріцце та менеджер проекту Ахиль Орзалі. Слід зазначити, що це вже не перша допомога Європейського Союзу Державній прикордонній службі України. У 2002 році на реалізацію проекту «Покращання прикордонного менеджменту на українсько-білоруській ділянці» українські прикордонники отримала 57 автомобілів УАЗ-31512 та 36 приборів нічного бачення . Крім того, 168 офіцерів-прикордонників пройшли спеціальну програму в Україні та країнах Європейського Союзу. Наступним кроком програми TACIS стане проект облаштування державного кордону на ділянках Чернігівського, Харківського, Луганського та Донецького прикордонних загонів, повідомляє Сергій ХАНІН , Суми.

На Зміїному з’являться туристи

Учора глава Одеської обладміністрації Сергій Гриневецький підписав розпорядження «Про схвалення програми розвитку туризму на острові Зміїний до 2006 року». Найближчим часом тут розвиватимуться науковий, археологічний, історичний і орнітологічний туризм. За словами С. Гриневецького, передбачається будівництво готелю для туристів, музею і пам’ятного знака «Святилище Ахілла», організація морського сполучення з островом. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, фінансове забезпечення програми планується здійснювати за рахунок коштів українських і зарубіжних інвесторів, добродійних внесків підприємств і організацій, обласного і районного бюджетів. Острів «Зміїний» входить до Державного реєстру національного надбання і до реєстру геологічних пам’яток України. Перша згадка про острів з’явилася в письмових джерелах кінця VII ст. до нашої ери, де він згадувався як «Левке» (Білий). На острові було збудовано храм Ахілла, що пізніше був зруйнований. З 1843 року на острові збудовано і працює маяк.

Пленер у Кам’янці-Подільському

Учора до мальовничого Кам’янця-Подільського з’їхалися учасники молодіжно-мистецького пленеру «Мальовнича Україна». «Юні таланти відтворюватимуть на відкритому повітрі кольорові багатства природи стародавнього міста, історичного Хотина, відомої середньовічним скельним монастирем і неповторними краєвидами Бахоти», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко Він звернув увагу на той факт, що ці місця завжди надихали імпресіоністів. Кам’янцю-Подільському присвятив свій хист заслужений художник України Борис Негода, створив тут свою школу. Учасників пленеру-2004 супроводжують місцевий художник Анатолій Лучко, чиї картини мають великий попит i збагатили приватні колекції шанувальників мистецтва США, Німеччини, Польщі, інших країн, і талановитий Володимир Павлович. Планується, що пленеристи подарують десять своїх робіт картинній галереї міста над Смотричем. Їхні картини займуть гідне місце поруч із творами Миколи Гагенмейстера, Миколи Жудіна, В’ячеслава Розвадовського, Сергія Кукурудзи, Івана Брика, які в різні часи приїжджали до Кам’янця-Подільського на етюди і залишили у місті плоди свого натхнення. Задум організаторів заходу — оспівати красу України засобами мистецтва, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Газета: 
Рубрика: