Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Коротко / УКРАЇНА

25 жовтня, 2003 - 00:00

Завтра — час зими

Уночі 26 жовтня на території країни скасовується літній час. Останньої неділі жовтня о 4.00 стрілки годинника буде переведено на одну годину назад. Уперше «літній» і «зимовий» порядок вiдлiку часу було введено в Англії 1908 року з метою економії та більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. Нинi на «літній» і «зимовий» час переходять більш як 110 країн світу, повідомляє Інтерфакс-Україна. З 1996 року за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії літнього часу було продовжено до останньої неділі жовтня. Це рішення обгрунтоване дослідженнями медико-біологічного і економічного характеру, проведеними в різних країнах. Переведення стрілок дозволяє знизити енергонавантаження і поліпшити екологічну обстановку, забезпечує сталу роботу єдиної енергосистеми країни.

Догралися... За комп’ютерні ігри взялася прокуратура

Прокуратура міста Дніпродзержинська вперше в Україні порушила дві кримінальні справи за фактом поширення комп’ютерних ігор, які пропагують культ насильства та жорстокості. Про це повідомив на прес-конференції перший заступник прокурора Дніпропетровської області Йожеф Орос. За його словами, сумнівну аудіовізуальну продукцію було виявлено під час перевірки комп’ютерних клубів Дніпродзержинська, які орендують приміщення в... дитячих дошкільних закладах. Напередодні обласну прокуратуру зацікавило питання використання дніпродзержинською владою комунального майна міста. Прокурорська перевірка встановила численні факти порушення закону при приватизації або здачі в оренду приміщень дитячих закладів. Так, в одному з колишніх дитсадків замість дитяче-юнацької спортивної школи було виявлено приватну сауну. В інших, нині діючих, влада міста незаконно дозволила розміщувати комп’ютерні клуби, які не мають жодного стосунку до позашкільних закладів освіти та навчально-виховної роботи з дітьми, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Рівненські депутати про Тузлу

Депутати Рівненської міської ради на своєму останньому засіданні прийняли Звернення до Президента України Л. Кучми з приводу ситуації навколо острова Тузла. Документ, за який проголосувало 43 депутати iз 46 присутніх у сесійній залі, є значно радикальнішим, аніж аналогічне звернення їхніх колег вищого рангу. Зокрема, рівненські народні обранці рекомендують главі нашої держави привести Збройні сили України в підвищену бойову готовність та відновити необхідну для захисту держави кількість ядерної зброї. З одного боку, подібне звернення навряд чи є реалістичним, з другого, — громадянська позиція рівненських депутатів значною мірою відбиває настрої жителів Рівного, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Луганськ без води

Енергопостачальна компанія «Луганське енергетичне об’єднання» 23 жовтня відключила від енергопостачання основне водопостачальне підприємство Луганська — «Міськводоканал» за борги. Про це повідомила прес-секретар Луганського енергетичного об’єднання Ірина Коростельова. За її словами, на сьогодні борг «Міськводоканалу» Луганська за спожиту електроенергію досяг 9,5 млн. гривень. А в жовтні підприємство сплатило за електроенергію лише 16 відсотків необхідної суми. Цікаво, що при цьому побутові споживачі оплачують до 92% спожитої води. Загадкою залишається причина, через яку цих коштів не вистачає, щоб розплатитися з енергетиками. Коростельова відзначила, що, «згідно із законодавством, ЛЕО не може безкоштовно відпускати електроенергію». Оголошено, що води не буде протягом трьох діб. Ще з 20 жовтня Луганське енергетичне об’єднання почало обмежувати енергопостачання великих водопостачальних підприємств. На сьогодні їхня заборгованість перед Луганським енергетичним об’єднанням уже перевищила 93 млн. гривень. Із жовтня минулого року борг водопостачальників збільшився в 3,5 раза. Коростельова сказала, що непопулярні заходи пов’язані з тим, що низький рівень розрахунку цих підприємств за спожиту електроенергію ставить під загрозу безпечне енергопостачання регіону загалом. Переговори, які керівництво «Міськводоканалу» вело з ЛЕО, не дали бажаних результатів. «Компромісу з Луганським енергооб’єднанням поки що знайти не вдалося», — заявив на прес- конференції директор Луганського підприємства «Міськводоканал» Віктор Скобликов. За словами Скобликова, протягом останніх двох місяців спостерігається постійне зростання тарифу на електроенергію, внаслідок чого тільки за вересень підприємство «Міськводоканал» мало 780 тисяч грн. збитків у зв’язку з тим, що чинні тарифи на воду не покривають витрати. «Якщо ми сьогодні не переглянемо тарифи на воду та не збільшимо їх майже вдвічі, то будемо і надалі нарощувати збитки, внаслідок чого підприємство прийде до фінансового краху», — зазначив начальник «Міськводоканалу». Що стосується поновлення подачі води в місті, то, зі слів В. Скобликова, «у це питання втрутилося керівництво Луганська, обласна адміністрація, і я думаю, що протягом доби ми компроміс знайдемо». Iнформацiю пiдготувала Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ