У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

Коротко / УКРАЇНА

24 травня, 2011 - 00:00

У Львові відбувся флеш-моб із нагоди Свята Героїв

Участь у флеш-мобі взяли близько двох сотень молодих львів’ян, які вчора на площі Ринок, що у самому центрі міста Лева, створили символ української держави — тризуб, який плавно перейшов у синьо-жовтий прапор. «Це добре, що молодь способом сучасного інструменту самовираження доторкається до глибоких архаїчних символів держави — це місточок, який пов’язує молодь сьогодення України з її історією, відтак — запорука правильного історичного процесу», — вважає директор департаменту «Адміністрація міського голови» Олег Березюк. Нагадаємо, що Свято Героїв — свято пам’яті борців за волю України, пам’яті всіх людей, які пожертвували життям заради добробуту країни. Свято Героїв започатковане Організацією українських націоналістів 1941 року на ІІ Великому Зборі у пам’ять про борців за Україну: засновника та провідника ОУН, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського та керівника української національно-визвольної боротьби 1917-1921 років Симона Петлюри, які загинули в травні, та всіх полеглих у боротьбі за волю України, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Дніпропетровські ліси — під наглядом авіаторів

На Дніпропетровщині за виникненням лісових пожеж спостерігатимуть льотчики й диспетчери цивільної авіації. Такої домовленості досягнуто між місцевою владою, диспетчерськими службами та авіакомпаніями. Як повідомив на нараді в облдержадміністрації заступник губернатора В’ячеслав Задорожний, за прогнозом гідрометеорологів, нинішнього літа можливі періоди сильної спеки, що може призвести до спалахів у лісових масивах. Торік лісові пожежі охопили Новомосковський і Павлоградський райони, заподіявши чималих збитків зеленим насадженням степової Дніпропетровщини. Тому до нового літнього сезону обласна влада вирішила підготуватися завчасно. Перш за все — налагодити систему охорони лісів та сільгоспугідь від несподіваних спалахів, оскільки, як показав минулорічний досвід, вона не є достатньо ефективною. Нинішнього року прийнято рішення задіяти для виконання протипожежних заходів 4219 осіб і 970 одиниць техніки, що в півтора разу більше, ніж минулого року. Особливу увагу буде зосереджено на об’єктах масового відпочинку та оздоровлення громадян. Після планових перевірок лише 147 із 207 об’єктів, що відповідають встановленим нормам, надаватимуть послуги з оздоровлення дітей та дорослих. Проте найголовнішу увагу зосередять на моніторингу лісових масивів. Вирішувати це питання обласна влада має намір із застосуванням найрізноманітніших засобів. Зокрема, можливостей цивільної авіації, залучаючи до цієї роботи диспетчерську службу підприємства «Украерорух», ВАТ «Днеправиа» та інших авіаперевізників. «Торік про виникнення лісових пожеж ми вперше дізнавалися саме від льотчиків та авіадиспетчерів, — сказав В. Задорожний. — Така взаємодія має підвищити ефективність охорони лісів, сільгоспугідь та екосистем області». Місцева влада подумує також про використання для моніторингу лісів безпілотних літальних апаратів, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

У Рівному відкрили обсерваторію

Відтепер вихованці Рівненської Малої академії наук зможуть спостерігати за небесними тілами через телескоп. Такої апаратури на теренах Західної України донині не було. «На сьогодні дуже важливо дати для наших вихованців інструмент дослідження і навчити ним користуватися. Так, в Рівненській Малій академії наук відкрили хіміко-біологічну та фізико-технічну лабораторії, а також астрофізичну обсерваторію. Це обійшлося у 210 тисяч гривень, які виділили з обласного бюджету, — коментує Олександр Андрєєв, директор Рівненської МАН. — Рівненська Мала академія наук — друга в Україні, яка має власну обсерваторію. Вона обладнана телескопом завдовжки 1,76 метра, діаметр дзеркала — 302 міліметри. Це дозволяє досліджувати ближній космос». Невдовзі спостерігати за небесними тілами через телескоп зможуть не лише допитливі школярі, а й усі охочі. У планах керівництва закладу — транслювати зображення, отримане завдяки телескопу, на екран, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Газета: 
Рубрика: