Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Коротко / УКРАЇНА

7 червня, 2001 - 00:00

У пошуці партнерів й очікуванні кращих часів

Учора в Києві відбулося відкриття найбільшої міжнародної промислової виставки «Intertool-2001». Серед учасників виставки — представники українських і зарубіжних компаній, які представили сучасні станки, інструменти та промислові технології в галузях приладобудування, машинобудування, будівництва, каменерізки, зварювання та інших галузей. Виставка, організована Міністерством промислової політики спільно з австрійською компанією M. S. I., проводиться у Києві вже вдруге і, на цей раз, за словами заступника голови управління важкого машинобудування й станкоінструментальної промисловості Мінпромполітики Віктора Козирєва, кількість компаній, що беруть у ній участь, збільшилась і перевищила сотню. Так, зокрема, в експозиції виставки подано повний спектр інструментів: від викруток і молотків, до промислових компресорів і сучасних станків. Як відмітив «Дню» менеджер фірми «Nova» Володимир Юдін, такі виставки дуже потрібні нашим виробникам. До того ж, заявив він, у сукупності з іншими видами реклами, після подібних експозицій дещо збільшуються обсяги продажу, з’являються нові зв’язки і клієнти. Тим часом, подібного роду заходи, як сказав «Дню» заступник головного технолога австрійської фірми WFL Werkzeugmaschinenfabrik Linz GesmbH Райнхард Колль, дуже цікаві для західних компаній тим, що вони дають можливість знайти партнерів в Україні й одночасно, хоча б поверхово, вивчити український ринок.

Проте, навряд чи можна переоцінювати перспективність українського ринку для Заходу, адже, як відзначали відвідувачі експозиції, ціни для представників малого і середнього бізнесу дуже «кусаються». До того ж, багато хто з наших підприємців працює на старому обладнанні (часто довоєнному), не сумісному з західними зразками. Так що, швидше всього, інтерес західних компаній можна визначити як бажання «застовпити місце» в очікуванні кращих часів. Михайло ЗУБАР, «День»

Перші лауреати премії Івана Франка

Учора, у День журналіста України, Національна спілка журналістів назвала лауреатів першої премії імені Івана Франка. Ними стали Ігор Никорович — редактор відділу правового виховання газети «Галичина» (Івано-Франківськ) за публікації у ряді регіональних та центральних газет на захист Володимира Сазонова, якого безпідставно заарештували і 15 місяців утримували за гратами. Тетяна Теодорович, Світлана Горлова, Віталій Розстальний, Надія Сологуб, Віктор Ткаченко — за радіожурнал «Слово» Національної радіокомпанії України; Юрій Луканов, Максим Бернадський — за телевізійний документальний фільм «Хто Ви є, містер Джекі?» (виробництво телекомпанії «Гравіс») — про листування голандської студентки Джекі Бакс через правозахисну організацію «Міжнародна амністія» з українським дисидентом Валерієм Марченком, котрий відбував строк за так звану антирадянську діяльність. Іван Мащенко — за монографію «Телебачення України». Також присуджено премії у номінаціях «Золоте перо», «Фотожурналіст року», «За кращу студентську наукову роботу з проблем ЗМІ» імені А. Москаленка, «Журналістське розслідування», відзначені кращі обласна, міська, районна, багатотиражна газети, кращий галузевий (фаховий) журнал, краща журналістська організація.

До речі, про фільм Юрія Луканова та Максима Бернадського «День» відгукнувся першим (4 травня, № 79) схвальною рецензією, а Іван Мащенко — і наш постійний автор теж. Тож, виявляється, в оцінках робіт своїх колег журналісти бувають-таки солідарними (от ще б цієї солідарності, та й у відстоюванні корпоративних позицій у взаємовідносинах з політиками). Тож із задоволенням поздоровляємо лауреатів премії, а нашим читачам обіцяємо надрукувати з ними інтерв’ю. Інф. «Дня»

Новий давній проект — «Російське радіо» в Україні

Учора в приміщенні агентства Інтерфакс відбулася прес-конференція, приурочена до офіційного відкриття в Україні ТРК «Російське радіо» — Україна». Попри те, що програми «Російського радіо» вже давно займають верхні рядки рейтингу українських FM-станцій, вони досі були гостями радіоефіру, і ретрансляція цих програм нашими станціями викликала нарікання Нацради. Під час прес-конференції головний редактор Сергій Архипов зазначив, що відкриття «Російського радіо» в Україні — серйозний інвестиційний проект, який здійснився за допомогою урядових структур України та Росії. При цьому він не захотів назвати конкретну суму вкладень. Також він підкреслив, що в інтереси компанії входить мовлення на всю територію України з Києва, а 50% вiд усього матеріалу також вироблятиметься в Києві. «Російське радіо» не має наміру змінювати частоту мовлення, а для здешевлення виробництва програм братиме місцевий інформаційний матеріал і перекладатиме його українською мовою. Директор регіонального розвитку Євген Чуковецький показав посвідчення про реєстрацію «Російського радіо» від 6 квітня 2001 року, але саме радіомовлення розпочнеться після одержання ліцензії, яку ще не надано Нацрадою. До речі, за словами Сергія Кожевникова, на сьогодні програми «Російського радіо» закуповуються іншими радіостанціями за укладеними договорами з відповідною сплатою податків до українського бюджету.

Місце генерального продюсера «Російського радіо» нині вакантне і, на думку його творців, людина, що прийде на це місце і визначатиме творчу політику радіостанції. Комерційною політикою радіостанції займатимуться в Москві, керуючись девізом: «Орієнтація — на бізнес та успіх».

ВІД РЕДАКЦІЇ. Коментар Нацради із приводу ситуації з «Російським радіо» в Україні читайте в наступних випусках «Дня». Володимир ДЕНИСЕНКО.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments