Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Коротко / УКРАЇНА

26 січня, 2011 - 00:00

Президент передав свої книжки бібліотеці в Москві

Президент України Віктор Янукович передав Бібліотеці української літератури в Москві велику добірку українських книжок з приватної колекції. Як повідомляє прес-служба глави держави, серед переданих ним видань — «Богдан Хмельницький» М. Костомарова, ліричні збірки Івана Франка, у тому числі — «Зів’яле листя», україномовні твори Петра Кононенка, двотомне «Житія святих для дітей», альбом «Український живопис» та багато інших. Також В. Янукович передав бібліотеці кілька своїх власних книжок, зокрема, «Здолати шлях». Президент дав доручення Міністерству культури України постійно займатися наповненням книжкового фонду бібліотеки. Передав книжки бібліотеці Надзвичайний і Повноважний Посол України у Російській Федерації Володимир Єльченко у присутності статс-секретаря — заступника міністра закордонних справ Росії Григорія Карасіна та заступника мера столиці Росії Людмили Швецової.

Шість десятиліть на одній сцені

Любов Каганову знають і люблять за талант, безмежну відданість професії, вірність упродовж шести десятиліть одній сцені — заньківчанській. У її родині всі актори — чоловік Володимир Аркушенко (світла йому пам’ять), донька Тетяна й онучки Ксеня та Поліна. Любов Яківна Каганова потрапила до трупи заньківчан відразу після закінчення Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого. «Врожай» її творчості щедрий: 140 головних ролей і 10 — «маленьких». Працювала в ліричному, драматичному та комедійному жанрах, в українській та зарубіжній драматургії. Запрошували до співпраці актрису й інші львівські театри, інші львівські режисери — Борис Озеров, Володимир Кучинський, Володимир Борисюк. А це ще близько 20 ролей. А ще вона прекрасно читала поезії Лесі Українки на концертах, а пізніше закохалася в творчість Ліни Костенко. Плідною є й педагогічна діяльність заслуженої артистки — учні Любові Каганової працюють на багатьох сценах театрів України (тільки в Театрі ім. М. Заньковецької їх п’ятнадцять!). На вечорі, присвяченому ювілярці, на сцену виходили колеги — з театрів «Воскресіння», «У кошику», ТЮГу, «Гаудеамус», Театру російської драми ім. Лесі Українки, Івано-Франківського музично-драматичного театру ім. Івана Франка... Щиро вітали матінку театру (саме так назвав Каганову керівник її рідного колективу Федір Стригун) і заньківчани. Сама ж ювілярка виконала фрагмент вистави Джона Маррелла «Сміх лангусти», закінчивши його словами: «Треба жити, а не чекати смерті...» Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

У Львові — свято шоколаду

Шоколадне місто, найдовший у світі шоколадний торт, цукерковий кулькоспад — ці (й не тільки ці) смачні забави чекатимуть на маленьких та дорослих ласунів, котрі завітають на львівське Свято шоколаду. «Ми вже вчетверте проводитимемо Свято шоколаду, — розповів «Дню» один з організаторів проекту Андрій Сидор. — Прагнемо щороку вражати відвідувачів чимось не тільки цікавеньким, а й ексклюзивним. Зараз, до прикладу, запросили відомого італійського тенора Робертіно Лоретті — аби смачний шоколад доповнювала неперевершена музика». Нагадаємо, що Робертіно Лоретті завдяки унікальному голосу став найвідомішою дитиною XX століття. Пісня «Ямайка» у його виконанні на початку 1960-х лунала на частотах усіх світових радіостанцій. В Україні всесвітньо відомий тенор нечастий гість — востаннє приїжджав до нас 12 років тому. Стартує шоколадна феєрія 11 лютого і триватиме чотири дні, впродовж яких працюватиме імпровізована Шоколадна фабрика — кондитери демонструватимуть процес виготовлення чорних та білих шоколадних солодощів, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments