Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Коротко / УКРАЇНА

18 квітня, 2012 - 00:00

На Сумщині опозиція та регіонали домовились про чесні вибори

Безпрецедентним випадком консолідації політичних сил Сумщини назвали місцеві ЗМІ підписання опозиційними та провладними політиками регіону спільного меморандуму щодо проведення передвиборної кампанії з дотриманням критеріїв чесності. Згідно з цим документом, партійні організації беруть на себе зобов’язання висувати для участі у виборах лише тих кандидатів, які відповідають низці критеріїв. А саме: незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців; непричетність до корупційних дій; прозорість задекларованих доходів і майна; обов’язковість особистого голосування у парламенті тощо. Текст меморандуму було розроблено громадським рухом «ЧЕСНО», з ініціативи якого у Сумах відбувся круглий стіл на тему «Парламентські вибори 2012 року. Критерії вибору народних депутатів». У ньому взяли участь лідери місцевих осередків найпотужніших політичних сил. Меморандум підписано представниками ВО «Батьківщина», ПП «Фронт Змін», Народного Руху України, ВО «Свобода», ПП «Громадянська позиція», а також Партії регіонів. За інформацією секретаря координаційної ради «ЧЕСНО» в місті Суми Анни Товстухи, на круглий стіл із запрошених не з’явилися лише комуністи та представники партії «УДАР». «Але ми впевнені, що це просто непорозуміння і названі політичні сили теж задекларують свою чесну позицію напередодні виборів, підписавши меморандум», — зазначила Анна Товстуха, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

На Європейських інженерних змаганнях Україну представлятимуть студенти-технарі з Києва та Запоріжжя

Студенти найпотужніших українських політехнік вкотре отримали можливість проявити свої таланти. У фінал Національного етапу Європейських інженерних змагань EBEC (European Board of Engineering Competition) вийшли команди Salvador (Запорізький національний технічний університет) та «Кот Ангес» (Національний технічний університет «КПІ»), обійшовши суперників зі Львова та Вінниці. Минулого тижня триденна боротьба визначила переможців у двох категоріях: розробка і збірка моделі-робота із мінімальною кількістю функцій (Team Design) та презентація аналітичного проекту з пошуку вирішення певної проблеми (Case Study). Поважне журі конкурсу запевнило студентів у тому, що всі вони варті перемоги, але різниця у балах визначила долю винахідників. Лідери змагань отримали квитки до хорватської столиці Загреб, де вони відстоюватимуть інженерну честь України, змагаючись із колегами з понад 30 європейських держав. «Команди одержать колосальний життєвий досвід, познайомляться з іншими культурами, зможуть представити свою країну та позмагатися із найсильнішими супротивниками з Європи», — зазначає організатор проекту Ганна Шепеленко. На її думку, участь у Євро-фіналі — це чудова можливість показати усім, що в нашій країні є талановиті студенти-інженери. Самі ж учасники налаштовані гумористично: «Принаймні кілька заліків ми вже точно заробили!». Від поїздки команди чекають захопливого спілкування та важких, але цікавих завдань. Незважаючи на загальну ейфорію, після питання, чи матиме участь у змаганнях європейського рівня вплив на подальшу кар’єру молодих інженерів, як організатори, так і переможці розгубилися. Виявилося, що жодних реальних переваг для працевлаштування талановитих технарів змагання не дають. Втім, учасники не засмучуються і обіцяють «показати в Європі клас», повідомляє Анна ЧЕРЕВКО.

У Луцьку відкрили Мистецьку вулицю

Джаз, і духовий оркестр, і танці просто неба, і квітникарки з кошичками перших весняних букетів, і питні волинські меди, і літературний подіум... Минулих вихідних в обласному центрі Волині відкрили Мистецьку вулицю, яка діятиме по суботах і неділях, а також у свята із квітня до жовтня. Місце їй знайшли на одній із центральних вулиць Луцька — Лесі Українки, яку вважають пішохідною. Тетяна Гнатів, начальник міського управління культури, котрій і належить ця ідея, запозичила її в Європи. Бувала в Італії, Польщі, багатьох інших країнах. І скрізь у містах і містечках бачила такі мистецькі вулиці. Особливо вразили вуличні музиканти у Варшаві, на вулиці Хмельній. Вважає, що і Луцьк у змозі мати вулицю з аристократичним духом. Її відкрили у пасхальні дні, щоб, за висловом першого заступника луцького міського голови Святослава Кравчука, витягнути людей з-за столів, від «ста грамів, паски і ковбаски». Масові гуляння справді були цікавими. У Луцьку чимало самобутніх майстрів, які пропонували свої витвори. Вулицею їздила кінна карета, могли проявити себе вуличні музики і художники, особливо популярними були живі скульптури. Усе ж презентація оголила і проблеми пішохідної вулиці міста. Це облуплені фасади, примітивні графіті, побита бруківка, та й вигляд П’ятницької гірки, де в давнину була православна капличка, а згодом влаштували... громадський туалет, ще потребує благоустрою. І автомобілі, які, незважаючи на пішохідний статус вулиці і на велику кількість людей, таки гасали нею, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Фонд «Богуслав» привітав хворих дітей із Великоднем

Вчора Благодійний фонд «Богуслав» відвідав дитяче відділення онкогематології Київського обласної лікарні, принісши хворим діткам пасхальне свято. Як розповіла «Дню» голова Фонду «Богуслав» Валентина Бевз, у цьому великодньому привітанні взяв участь настоятель Свято-Макаріївської церкви о. Владислав, який освятив паски та писанки. Тріо дівчат із цієї ж церкви, яким керує Лариса Кореняк, подарувало діткам, а також їхнім батькам та медичному персоналу невеличкий концерт. Мабуть, найзахопливішими для діток стали майстер-класи з писанкарства. Один провела представниця магазину іграшки «Знайка» Ірина Захарченко: з її допомогою діти вчилися прикрашати яйця крупами, а потім розфарбовувати їх. Другий презентувала майстриня Світлана Терещенко, яка навчала дітей розписувати фарбами свіжі яйця. Під кінець свята маленькі пацієнти отримали в подарунок освячені пасочки, фарби та пензлики. Слід зазначити, що Фонд «Богуслав» щовівторка проводить у цьому відділенні різноманітні майстер-класи. Також напередодні Великодня завдяки Фонду «Богуслав» дитяче відділенні онкогематології отримало два інвалідні візочки санітарного призначення та медикаменти для проведення аналізу крові. Дітки ж, у свою чергу, отримали іграшки від партнера Фонду «Богуслав» магазину іграшок «Знайка». Пасочки їм подарувала кондитерська «Маріан-С», яка теж долучилася до привітання, повідомляє Оксана МИКОЛЮК, «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ