Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Коротко / УКРАЇНА

22 грудня, 2009 - 00:00

Так звучить Різдво

Як відомо, в день світлого Різдва Христового українці звертаються до Бога не лише молитвами, але й піснями-колядками, які останнім часом, зокрема, завдяки етнофестивалям, сприймаються не так, як частина рудиментарної календарної обрядовості, а як «жива» традиція. Тож на черзі чергова етноподія — перший міжнародний дитячо-юнацький фестиваль-конкурс «Різдвяна мелодія». Гала-концерт фестивалю, ініційованого компанією Chess Art Entertainment, відбуватиметься 9 та 10 січня 2010 року в Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району Києва. Учасники конкурсу «Різдвяна мелодія» — віком від 6 до 25 років, представлять співоче та хореографічне мистецтво. Як стверджують організатори, фестиваль буде присвячений різдвяній тематиці. Тож претенденти на участь у ньому проходили конкурсний відбір, виконуючи колядки, щедрівки, естрадну пісню або демонструючи пластичну композицію на тему Різдва. Судитимуть «звучання Різдва» народна артистка України Марія Стеф’юк, хореограф Володимир Шпудейко, директор та художній керівник балету «А-6» Андрій Єрьомін, саундпродюсер Володимир Григорович, «випускники» телевізійного проекту «Шанс» Павло Табаков та Дмитро Тодорюк, а також керівник дитячого музичного проекту «Професор Крейд» Олександр Петров. Головними призами за перемогу в конкурсі стануть безкоштовний запис власної пісні на професійній студії звукозапису, а також запис дуету із зіркою українського шоу-бізнесу. Алла ДУБРОВИК, «День».

«Країна Баскетболія» отримала відзнаку конкурсу «Благодійник року-2009»

Цими вихідними у Києві відзначили черкаську громадську організацію «Країна Баскетболія» у рамках третього національного конкурсу «Благодійник року-2009». Організація отримала відзнаку за популяризацію баскетболу, створення численної кількості юнацьких команд та об’єднання навколо себе меценатів. Нагороду президентові організації Олександру Нагорному вручила олімпійська чемпіонка з гімнастики Стела Захарова: «Не очікувала, що в наш час громадська організація самотужки може робити такі дива. Відкриття сорока ігрових майданчиків та створення цілої низки юнацьких баскетбольних команд заслуговує на визнання», — зазначила спортсменка. За три роки з моменту заснування конкурсу «Благодійник року-2009» він згуртував митців, спортсменів, громадських діячів та журналістів, які визначали кращі благодійні ініціативи. До складу наглядової ради конкурсу увійшли: народний артист України Богдан Ступка, телеведучий Андрій Куликов, артистка Марія Бурмака, письменники й видавці Віталій та Дмитро Капранови, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка. До речі, Скрипка привітав «Країну Баскетболію», зауваживши, що раніше не знав про черкаське коріння цієї організації (його батьки родом із Кам’янщини). «У нас дуже спортивна нація, і я певен: якщо подібні ініціативи й надалі будуть із таким же успіхом працювати, незабаром збірна команда гратиме на високому рівні», — каже співак. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

У рамках Етнічного вівторка — святкування Ганни

Нині, 22 грудня, — Ганни. Вітаємо тих, хто носить це ім’я. А всіх бажаючих мистецьке об’єднання «Глечик» — ініціатор Етнічних вівторків — запрошує в столичний арт-клуб «Київ». Відомо, що у пізніші похристиянські часи день зачаття Святої Ганни не позначений якимись особливими обрядами. Хіба що вагітні остерігалися працювати, а на Закарпатті дівчата й молодиці, в яких часто боліла голова, не пряли. Проте в давнину це була окрема і досить значна дія, бо в народі свято називають «родинами сонця». Бо на нього припадає зимове сонцестояння, після чого воно «повертає на літо, а зима на мороз». Тоді дівчата збиралися на свої дівочі вечорниці, щоб узгодити, як святкуватимуть Різдво. З Ганниного дня починали готуватися до свят і жінки: мастили та прибирали оселі, готували ковбаси та згадували колядки. А тим часом організатори нинішнього Етнічного вівторка пропонують майстер класи з народних ремесел, школу танців від гурту «Буття», виступ «Очеретяного кота» та кобзара Михайла Коваля. І насамкінець, як колись в народі казали, «на коня» — етно-дискотеку. Наступна зустріч — у Новому році — 7 січня на Різдво. Надія ТИСЯЧНА, «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ