Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

Люстрація у... зоопарку

Активісти вимагають звільнити керівників столичного звіринцю
15 квітня, 2014 - 11:48
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Якщо раніше активісти ходили з протестами під ворота Київського зоопарку, то тепер ходять в гості до Володимира Бондаренка, в. о. очільника КМДА. А вимоги протестувальників лишаються незмінними: звільнити директора зоопарку Євгена Кирилюка та його заступника Ірину Хоменко, яких звинувачують у корупції та зловживанні службовим становищем, а ще — скасувати рішення Київради про будівництво на території звіринцю океанаріуму. Активісти вважають це другою в’язницею для дельфінів після дельфінарію «Немо».

Після кількох годин міні-мітингу перед кабінетом Бондаренка до учасників акції вийшов його перший заступник — Богдан Дубас. Він повідомив, що перш ніж звільняти директора Кирилюка, треба мати гідну заміну, і нехай відповідну кандидатуру вибере громада. Запросив до себе радниками двох найактивніших учасників акції та запропонував створити люстраційну громадську раду при КМДА, аби всі чиновники пройшли перевірку на чесність та відповідність посаді.

Однак чи буде з того сенс, бо громадську раду створили уже навіть при самому зоопарку. Коли кілька місяців тому «День» спілкувався з активістами, вони переконували, що врятувати зоопарк та покласти край фінансовим махінаціям можна буде лише завдяки громадській раді. Два тижні тому така рада почала працювати, навіть зустрічалися із паном Бондаренком, але увійшли до неї колишній мер Києва Олександр Омельченко, якого вибрали головою, та ще кілька осіб, які не мають жодного відношення до тих активістів, що відстоюють зоопарк.

Колишній співробітник звіринцю Богдан Швайка, який прийшов на акцію протесту, розповідає, що така рада існує швидше для відводу очей. Вирішувати нагальні проблеми найближчим часом ніхто не збирається. Хоча в адміністрації зоопарку переконують, що хочуть відновити імідж звіринцю та навіть повернути його членство в Євразійській регіональній асоціації зоопарків та акваріумів. Для цього уже вигадали нову навігацію територією комплексу: нові таблички, вказівники тощо. Але імідж відновлюють, напевно, не табличками.

— Зоопарком продовжують керувати люди, які зацікавлені у землі на вулиці Шулявській. Упритул до паркану зоопарку має з’явитися 30-поверхова будівля. Я не знаю, як житимуть тварини, бо будинок затінятиме сонце. А через деякий час забудовники скажуть, що від тварин смердить, і зоопарк треба переносити в інше місце. Зараз нам розповідають про таблички, а їжа, утримання, покращення умов, у яких живуть тварини, про це ніхто не говорить, — розповідає Богдан Швайка.

Проти директора зоопарку Євгена Кирилюка відкрито кілька кримінальних справ. Контрольно-ревізійне управління час від часу тут проводить перевірки і виявляє низку порушень щодо використання коштів. Останній факт стосується розтрати і привласнення 200 тисяч гривень, які виділяли зі столичного бюджету на будівництво експозиції «Пташник». Слідчі з’ясували, що 94 тисячі з цієї суми витратили на ремонтно-будівельні роботи виставкового павільйону для рідкісних птахів, решту — на утримання служби, яка мала ці роботи виконувати.

Та не всі працівники зоопарку вірять цим фактам. Частина трудового колективу навіть прийшла до приймальні Бондаренка, аби захистити Кирилюка.

Втім, акції протесту проти керівництва звіринцю відбуваються дедалі частіше...

Інна ЛИХОВИД
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments