Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Меркель зберігає місце для Путіна в G8. Навіщо?

20 березня, 2014 - 11:43
ФОТО РЕЙТЕР

У вівторок увечері німецький канцлер Ангела Меркель спростувала заяву міністра закордонних справ Франції Лорана Фабіуса про виключення Росії з G8. Як повідомляє агентство dpa, Меркель додала, що у політиці Німеччини та міжнародної спільноти відносно Москви ставку буде зроблено на «санкції разом із діалогом». Експерт із зовнішньої політики, старший науковий співробітник Європейського центру Карнегі (Брюссель) Ульріх Шпек сказав «Дню», що наразі спільною позицією ЄС є тимчасове припинення участі Росії в G8. І тому, на його думку, ключовим буде сьогоднішній саміт ЄС. «Ми побачимо, чи відреагують лідери ЄС на анексію Криму суворими санкціями. Проблема в тому, що зараз мова йде про всю Україну і, можливо, Придністров’я. Лідери ЄС бояться втратити контакт із Кремлем, якщо будуть реагувати різко. Вони хочуть зберегти порох сухим у разі, якщо Путін буде і далі дестабілізувати Україну. Це буде якраз момент для істотного економічного тиску», — наголосив німецький експерт.

Як відомо, позиція Німеччини щодо України, її вагання або, точніше, дії з осторогою на Росію стали досить згубними для безпеки в регіоні. Зокрема, відмова Меркель надати ПДЧ Грузії та Україні на саміті НАТО в Бухаресті у квітні 2008 року призвела до серпневої російсько-грузинської війни, після якої Грузія втратила 20 відсотків власної території. А тепер наслідком тривалих вагань Німеччини, її небажання надавати Україні європейську перспективу і згоди на підписання Угоди про асоціацію через справу Тимошенко виявилась анексія Криму Росією. А остання, схоже, не збирається на цьому зупинятися, попри постійні умовляння і навіть санкції, які днями вперше застосували США та ЄС проти Росії.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ