Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Міст за 20 хвилин

13 квітня, 2002 - 00:00

Позавчора жителі Оболоні, що вибралися на пікнік до одного iз озер, мали шанс спостерігати за форсуванням водних перешкод миротворцями ООН. Ні, війська Організації Об’єднаних націй в Україну ніхто не вводив, просто тут проходили навчання 210-ї ордена Червоного Прапора Дніпровської понтонно-мостової бригади Збройних сил України. А незвичні для українських військових блакитні каски пояснюються просто — частину включено до плану ООН із виконання миротворчих місій, і вже майже 100 офіцерів, прапорщиків і службовців контрактної служби частини пройшли через миротворчі місії, найбільшою з яких була місія в Анголі, коли наші «інженери», об’єднані в роту, виконували завдання з розмінування території та відновлення інфраструктури країни. Крім того, як відзначив голова делегації оборонного коледжу, який був присутній на навчаннях Королівства Нідерланди, віце-адмірал Ван Рейн, у багатьох країнах, де діють місії ООН і НАТО, погано розвинена або зруйнована інфраструктура. Тому навички та допомога українських військових дуже допомагають при виконанні місій.

Вчорашні навчання, зокрема, форсування водної перешкоди, дещо здивували присутніх журналістів тим, що вона долалася не за допомогою понтонного моста (що збирався на місці), а на вісімнадцятитонному понтоні (механізованому мосту), який приводився в дiю за допомогою двох катерів. Як пояснили військові, така практика більш прийнятна в ході воєнних дій. Тому що зібрати пересувний понтон можна набагато швидше, ніж міст. Позавчора, наприклад, понтон, який витримує навантаження до 60 тонн, було зібрано за двадцять хвилин, що дуже важливо в умовах бойових дій. Подібні навчання, за словами командира понтонно-мостової бригади Олега Кульчицького, є екзаменом за зимовий період навчання і проводяться два рази на рік — літній і зимовий вихід у табори. А крім того, за його словами, частина перебуває в постійній бойовій готовності, оскільки займається розмінуванням знайдених боєприпасів. Тільки у Києві та області дислоковано три групи розмінування, які знешкоджують і знищують за рік у середньому 1600 боєприпасів, а за десять років було знешкоджено майже десять тисяч боєприпасів. «Буквально щодня ми отримуємо заявки з військкоматів, і наші групи виїжджають на завдання». Крім того, одним із завдань частини є ліквідація наслідків стихійних лих і надання допомоги мирному населенню.

Однак, незважаючи на широкий спектр виконуваних частиною завдань, до кінця наступного року вона, згідно з планом реформування Збройних сил, припинить своє існування. До речі, в Україні є тільки дві інженерно-будівельні частини — вищезгадана та ще одна, яка дислокуються в м. Бєлгород- Дністровському Одеської області. Після ліквідації 210-ї понтонно-мостової бригади розмінуванням займатиметься інженерна частина, дислокована в Броварах. Ліквідацію ж наслідків таких стихійних лих, як повені, паводки, повністю буде покладено на Бєлгород-Дністровську частину. Тут доречно пригадати, що Київ усього на три кілометри нижче по течії Дніпра, ніж Київське море, і в разі прориву дамби (не дай Бог, звичайно), враховуючи ще й притоки Дніпра і Десни, оперативно реагувати на могутню повінь з Одеської області буде досить складно.

Михайло ЗУБАР, фото Анатолiя МЕДЗИКА, «День»
Газета: 
Рубрика: