Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Міжнародний проект — породіллям Житомирщини

7 лютого, 2007 - 00:00

В області буде створено 7 пологових центрів за проектом «Здоров’я матері і дитини». Про це голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко повідомив під час недавньої зустрічі з керівником названого проекту, що здійснюється за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку, французьким професором-неонатологом Хелен Лефевр Шоле. В її ході йшлося про можливості розповсюдження проекту на регіональні медичні заклади області.

Його мета, зазначила мадам Шоле, забезпечення покращення здоров’я матері і дитини шляхом впровадження сучасних перинатальних технологій згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, що ґрунтуються на принципах доказової медицини. Проект передбачає створення індивідуальних пологових залів, що дасть можливість проводити партнерські пологи та виконувати вимогу конфіденційності, впроваджувати нові технології, як то пологодопомога, орієнтована на участь сім’ї, демедикалізація під час пологів та догляду за новонародженим, постійне спільне перебування матері та дитини та інші. Керівник проекту повідомила також, що на момент його старту доля партнерських пологів складала 3% від всіх пологів у пологових будинках, які брали участь у проекті, а на сьогодні цей показник збільшився до 75%. Із її слів, запровадження формули «індивідуальний пологовий зал плюс вільний вибір позиції породіллю» та присутність партнера дозволило знизити долю кесаревих розтинів iз 30% до 1%.

На сьогодні у Житомирі в рамках проекту працює обласний центр охорони здоров’я матері та дитини, друга жіноча консультація та перша дитяча поліклініка. За повідомленням прес- служби облдержадміністрації, головний лікар першого з названих закладів Юрій Вайсберг вказав, що на сьогоднішній день там приймається 26% всіх пологів області (в 2006 році — 3500 із 13700 пологів області). Крім того, за два роки роботи кількість нормальних пологів у центрі була збільшена в шість разів, захворюваність новонароджених та смертність немовлят зменшилась майже в два рази.

Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ