Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

«Молодість»-2013: дитяче журі та повний Зайдль

10 вересня, 2013 - 13:12

Отже, 43-й Міжнародний фестиваль «Молодість» відкриється 19 жовтня у Палаці «Україна» прем’єрою нового фільму Анджея Вайди «Валенса. Людина надії»,котрий в Україну привезуть прямо з Венеційського МКФ. Однак найбільша новина — те, що до Києва приїде один із провідних австрійських і європейських режисерів, лауреат найпрестижніших світових кінопремій Ульріх Зайдль. Цього літа він уже приїздив до Києва і тоді дав ексклюзивне інтерв’ю нашій газеті (див. «День» від 10 серпня), однак то була подорож у рамках зйомок програми для телеканала «Арте». Цього разу — повноцінний фестивальний візит. На «Молодості» покажуть першу у світі повну ретроспективу режисера — «Ульріх Зайдль. Тотальна ретроспектива», а також фотовиставку з 42 оригінальних світлин «Любов. Віра. Надія», присвячену його сенсаційній кінотрилогії «Рай». Це важливо підкреслити: київські глядачі вперше побачать eсе — від документальних стрічок до «Раю». Окрім того, режисер проведе майстер-клас.

Якщо йдеться про видатні імена, то варто згадати програму «Сторіччя», присвячену 100-річчям від дня народження класиків режисури, — Стенлі Крамера і Рене Клемана, акторської майстерності — Вів’єн Лі та Марікки Рьокк і літератури — Ірвіна Шоу: всі вони народилися 1913 року. Окрім того, матимемо змогу побачити призерів світових фестивалів: — Венеції, Берліна, Канн, Локарно й традиційні добірки німецького (German wave), французького (French connection), скандинавського (Скандинавська панорама) та російського кіно. Секцію «Східний експрес» цього року розширено — до кінематографа східноєвропейського регіону додадуться роботи азійських режисерів.

Друга помітна новація — конкурс «Молодість — дітям» із дитячим журі. Що ж до основного конкурсу, то тут без змін: головні секції — студентський, перший короткометражний (ігровий, анімаційний, документальний) і перший повнометражний ігровий фільм, приз у кожній категорії — 2500 доларів і статуетка «Скіфський олень», аналогічне грошове заохочення — в національному конкурсі, де змагатимуться вітчизняні короткометражки. Гран-прі — «Скіфський олень» і премія 10 тис. доларів. Як заявив Халпахчі, на фестиваль надійшло вже 1600 заявок із 82 країн світу; що особливо приємно, 72 з них — від українських авторів, причому п’ять — повні метри.

Серед спеціальних подій — прем’єра відреставрованої стрічки Віктора Іванова «За двома зайцями» з віднайденою оригінальною українською звуковою доріжкою.

43-й кінофестиваль «Молодість» триватиме з 19 по 27 жовтня. Фестивальний центр — кінотеатр «Київ». Інші фестивальні локації — кінотеатри «Жовтень» і «Кінопанорама», а також культурно-освітній центр «Майстер-клас».

Наша газета стежитиме за розвитком подій.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: