Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Must be the music — the ukrainian music!

Гурт із українськими піснями переміг у польському талант-шоу
17 травня, 2012 - 00:00
ФОТО МАТЕУША БЖЕЗНЯКА

Днями у Варшаві завершився 3-й сезон талант-шоу «Мust be the music. Тільки музика». У ньому перемогли молоді хлопці з музичної формації LemON, які співають авторські лемківсько-українські й польські пісні. До речі, у першому сезоні цього ж конкурсу «Мust be the music. Тільки музика» переміг гурт «Еней» із піснями «Мила моя» і «Радіо Hаllo». Хлопці з «Енея» досі на хвилі слави, багато концертують. Мабуть, невипадково, що два гурти з україномовними піснями стали лауреатами того самого шоу. Можна зауважити, що сучасному польському слухачеві не вистачає якісного музичного продукту зі фольклорним колоритом.

Історія формації LemON почалася тоді, коли два брати, лемки походженням, один із яких Ігор Хербут — співає і грає на фортепіано, а інший — Адам Хорощак — гітарист, вирішили спробувати свої сили в шоу «MBTM. Тільки музика». Походить гурт із міста Пшемкув, у Нижній Сілезії. Фронтмен гурту пригадує, що коли пройшли перший етап кастингу у Вроцлаві, подумав про розширення складу, який пасував би до формату передачі. Тоді він зателефонував найкращому скрипалеві, якого знав, українцеві Андрію Олійнику, також перкусистові Пьотрові Будняку, який може грати на барабанах так, як співати, і, нарешті, басистові Пьотру Колачеві, якого знав з іншого проекту.

Чим так захоплює ця музична формація? LemON — гурт українсько-лемківсько-польський, що робить музику унікальною. Виконавці співають лемківські композиції із використанням не лише класичних мотивів, а й джазових, рокових і поєднують усе так, щоб надати музиці сучасного звучання й художньої досконалості. Для когось назва LemON асоціюватиметься із кислим цитрусовим, а комусь запам’ятається солодкими лемківськими словами. Ударні й електричні гітари, скрипка й ніжний рояль — усе це увінчується зворушливим голосом соліста.

Травень — воістину український місяць у Польщі. Недарма в Познані п’ять років поспіль триває фестиваль «Українська весна» — під гаслом «Пізнаймо сусіда». Хочеться, щоб надалі не лише поляки, а й цілий світ дізнавався про Україну й бажав володіти нашою мовою, почувши українську пісню.

Христина ГРИЩУК, Варшава
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ